Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

HKnews

Utazási pályázat.

Kosárlabda

NemKéne csapatinduló

ARTulcsapás

Székely Király Zsolt, V. Vill.

Húsvéti örömök

"...egyre üresebbnek, semmitmondóbbnak érzem"

Filmszemle

Baross Levente, II. Info.

Mi is az a kétlépcsős képzés?

A bolognai folyamat és következményei.

E!

Mi újság, Hallgatói Gyűlés?

Az elmúlt félévben az új tanterv kapcsán néhány észrevétel merült fel a Hallgatói Gyűlésen. Sajnos idő hiányában nem tudtuk megtárgyalni a problémákat. Ennek ellenére érdekelne, hogy történt-e valami változás ez ügyben.

– Régebben a digitális technika magasabb évfolyamon volt. Tananyagát tekintve viszont nyugodtan lehetett volna korábban is, hiszen áramkörös ismereteket nem nagyon igényelt. Ezt a két dolgot, úgy látszik, sikerült jól összekeverni. Akkori elsőévesek elmondása szerint a mostani tananyag nagymértékben épít olyan ismeretekre, amit csak később fognak tanulni. Nagyon kevesen értik az anyagot, ennek megfelelően az előadás látogatottsága napról napra csökken.

– A számítógépek programozása c. tárgy túl nagy feladatot vállalt fel a C programozási nyelvvel. A C sokkal bonyolultabb, minthogy néhány órában el lehetne mondani. Lehetőségeit tekintve és fizikailag is nagyobb a PASCAL-nál. Ebből adódóan nem várt technikai akadályok is fellépnek. Így pl. a fordítót nem lehet minden gépen elhelyezni. Ha viszont központi gépről fut, nagyon lelassítja a működést – különösen, ha egy tankörnyi embernek van egyszerre fordítási igénye.

Lehetetlen, hogy egy 10 soros programot fél óráig fordítson, s egyetlen hiba miatt újra kell kezdeni. A hibák pedig főleg abból erednek, hogy a hallgatók keverik a PASCAL és a C szintaktikáját.

Talán jobb lenne választási lehetőséget biztosítani, hogy ki melyik nyelvet akarja tanulni – nem pedig kutyulni a dolgokat.

Az akkori elsősök elmondása szerint néha a tanárok is velük együtt tanulták a C-t.

– Valamelyik tavaly őszi Kari Tanács ülésen elhangzott, hogy milyen jó a 2 órás órarendi bontás. Ebből kifolyólag sikerült egy olyan órarendet összeállítani, amelyben a 2 órák szorosan illeszkedve néha még ebédszünetre sem adnak lehetőséget. Ilyen körülmények között az előadások látogatottsága az éhséggel fordított arányban lesz.

Kincses Zsolt