Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

DUE Sajtófesztivál 2003

szinhaz.nemesis.hu

Mivel ekkorra már nyakig merültünk a programok rengetegében, nem okozott gondot, hogy életet leheljünk az oldalba.

Morál

"... nem divat már a lakókörnyezetre odafigyelni."

A Villanykar új virágai

Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék

A tanszék alapvetően három fő területen dolgozik: beágyazott információs rendszerek, intelligens rendszerek tervezése, valamint szolgáltatásbiztos számítástechnika.

Bolt++

"A "Hogyan legyünk gazdagok?", a "Sikeres élet titkai" és a "Hogyan érveljünk gyorsan és hatásosan?" című munkák bestsellerek lettek, íróik pedig egycsapásra meggazdagodtak. Az Impulzus sem maradhat ki ebből az üzletből, így egy tanulmányt készítettünk..."

Interjú Dr. Pongor György tanár úrral

Kéthetes nyári szakmai programok Európában – ingyen!

VBK – könyv minden mennyiségben

Szakkollégiumok találkozója – Tőserdő 2003.

Nem egyszerű megfogni, hogy mi a közös ezekben a közösségekben, amelyek ilyen sokféle szakterületről érkeztek. A szakkollégium fogalmának definiálása szinte örök téma a szervezetek között, ebben a tekintetben egy alapkő a közel tíz éve lefektetett szakkollégiumi charta.

Felsőoktatási Tankönyv- és Szakkönyvvásár

2002. november 27. (szerda) és november 28. (csütörtök) 10.00-18.00

Az idei évben immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a Felsőoktatási Tankönyv- és Szakkönyvkiállítás és Vásár. A rendezvény célja, hogy lehetőséget teremtsen a felsőoktatási tankönyv- és szakkönyvkiadásban és vásárlásban érdekelt szakmai és szélesebb közönség találkozására, valamint a kölcsönös tájékozódásra.

A kiállítással egybekötött vásár sok újdonságot nyújthat a felsőoktatási oktatók, hallgatók, és minden érdeklődő számára. Az itt megjelenő tudományos szakkönyvekhez, illetve felsőoktatási tankönyvekhez 20%-os árengedménnyel juthatnak a látogatók, akik a szakkönyvkiadásban érdekelt mintegy 70 kiadó (köztük a felsőoktatási intézményekben működő kiadók) és szolgáltató szervezet kínálatából válogathatnak majd.

A hazai szakkönyvpiac fejlődéséhez nagymértékben hozzájárult az Oktatási Minisztérium Felsőoktatási Tankönyv- és Szakkönyvtámogatási Pályázata, mely 1997-től kezdve csaknem kétmilliárd forinttal támogatta a tudományos könyvek kiadását. E támogatás segítségével öt év alatt összesen több mint 3 milliárd forint értékben 1753 kötet megjelenése vált lehetővé. A támogatott kiadványokról bővebb tájékoztatást a kiállítás keretében a Felsőoktatási Pályázatok Irodája standjánál kaphat.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Felsőoktatási Pályázatok Irodája
MKKE Felsőoktatási Tankönyv Tagozata