Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Behind the tree and under the snow

Napfogyi

O(')da a Lineáris Hálózatok(hoz)

Bitek a budiban

"13 éve írtuk"

Mi épül az A épületben?

"...valaha izotóp labor volt itt."

A jegyzetboltban mindig hallani valami érdekeset

Temetés

"Szegény elhunyt most ugyan kicsit kellemetlenül érzi magát ..."

Lócitromdíj

Ülünk a vonaton II.

Na, hát kár, hogy mondja, mer ehhez PONT értek! (Majdnem annyira, mint én a csoportelmélethez.) Gondolkozzon már: hát mi történik egy edénnyel, ha kiszívja belőle a levegőt?

Mérnöki fogalmak

CSN II. éves közgyűlés, 1999. február 18-21. Varsó

A CSN – Central European Student Network – egy öntevékeny csoport, amely diákcsere programokat szervez. A szervezet II. éves közgyűlését tartotta a Varsói Agrártudományi Egyetem Hallgatói Önkormányzatának szervezésében, Varsóban. A közgyűlésén karunkról Nagy Péter és Rajzer Attila hallgatói képviselők, a külügyes csoport tagjai vettek részt.

"Azzal az elgondolással indultunk útnak, hogy beleszagolunk egy kicsit a nemzetközi életbe – és nem utolsó sorban egy kis buli kedvéért :). Céljaink között szerepelt, hogy olyan ismeretségeket szerezzünk, amelyeket hasznunkra is tudunk fordítani. Ezek mellett minden olyan rendezvény, amely külföldi diákcserékről szól, egyre közelebb juttat bennünket ahhoz, hogy egyszer mi is csináljunk ilyeneket. Kevésbé stratégiai jellegű elvárásaink pedig, hogy magyarhoz illőnek ismerjenek meg bennünket, mint a magyar műszakisokat. Ezt segítette elő, hogy mind Magyar-országról, mind pedig a villanykarról vittünk prospektusokat..."

A konferencián előadásokat tartottak a CSN-ről (Central European Student Network), az ESIB-ről (The National Union of Students in Europe) és az ESN-rol (Erasmus Student Network). Az ESIB a HÖOK (Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája) európai szintű szervezete. Ha tevékenységét jellemezni kellene, akkor elmondhatjuk, hogy még inkább távol áll a hallgatóktól, kisebb aktivitással működik, mint a magyar testvére, a HÖOK. Nagy hangsúlyt kapott, hogy a CSN közvetlenül a helyi szervezetekhez kapcsolódik, így a kontaktok nem vesznek el a struktúrált rendszerben.

Említettük még az ESN-t, amely az Erasmus diákcsereprogramra épülő hálózat. Magyarországon csak akadozva működik ez a program, mert még csak két éve indult el.

A hivatalos közgyűlésen a napirendi pontok között szerepelt a leköszönő elnök beszámolója, a tagszervezetek beszámolója és az új elnök megválasztása, aki Fehér Zoltán, a HÖOK volt külügyese lett.

Programjának ismertetése mellett szó volt még a külföldi diákszervezetekről, és határozat született arról, hogy a II. nyári egyetemet Szlovéniában, Ljubjanaban tartják ez év július 9-15. között.

"Meg kell említeni, hogy ennyire felkészülten (kiadványok, prospektusok, kari póló) egyik delegáció sem vett részt, mint mi a BME-VIK-ről, ennek tapasztalhattuk az eredményét: nagyon sokan kérdezték azt, hogy miért nem csináltunk még csereprogramot, mikor tervezzük az elsőt, és lehetnek-e ők az elsők, akikkel felvesszük a kapcsolatot. Mindezek konklúziójaként megállapíthatjuk azt, hogy nem vagyunk elmaradva a többiektől (annak ellenére, hogy nem építettünk ki jól működő cseréket, programokat). Sőt, igen jól haladunk afelé, hogy amikor szeretnénk egy ilyet megvalósítani, ne legyen probléma a külföldi kapcsolatok megszerzése, legyen az a közgazdaságtan, az agrártudomány, netán a műszaki felsőoktatás területén (2000 tavaszára akár teljes értékű csereprogramot is leszervezhetünk Lengyelországgal, Ausztriával, Szlovéniával, vagy bármely CSN tagországgal)."

Ts.