Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Étteremajánló – Szeráj török étterem

Te & én

Vers

Túlélőtelefon

"...ezen kívül Rambo is ezt használta."

Inkvizíció

Y1.999K

"timer alsó byte-ja dl-be ..."

Cseslem Qndó nyilatkozata

Félévkezdő előadás a BME egyik karán

Neptun

Néhány plusz szolgáltatást is fog nyújtani a Neptun (megtudhatod, hogy milyen díjakat – pl. IV-díj – kell fizetned, és kérésre néhány eseményről – pl. teremváltozás – e-mailben értesít), illetve a gyakori támadások miatt tűzfal mögé kerülnek a szerverek.

Teaház

Regatta Objektív

"...a szervezők remélik, hogy segítették az egészséges életmód népszerűsítését."

II. 24 órás programozóverseny

"A Ti feladatotok, ha vállaljátok a kihívást, hogy a rendelkezésre álló 24 óra alatt összeállítsatok egy olyan komplett informatikai rendszert, amely képes robotok autonóm vezérlésére, a terep felderítésére, az adatok kiértékelésére. Reméljük, sikerrel jártok..."

(II. BME nyílt 24 órás programozói csapatverseny, Feladatok, Bevezető)

A Magyar Villamosmérnök-hallgatók Egyesületének és a Schönherz Kollégium Számítástechnikai Körének szervezésében április 27-28. között 24 órán át mérhették össze tudásukat a nevezett csapatok. A nagy pakolás már április 26-án, a rendezvény előestéjén elkezdődött, az I épületbe folyamatosan szállították készülékeiket a versenyzők. Több mint 60 három fős csapat jelentkezett a versenyre, azonban a helyszínkorlát miatt 40-et tudtak fogadni a rendezők. Monitorok, számítógépek, nyomtatók, hűtőszekrények, könyvek, kabalák és még rengeteg minden került elhelyezésre az Informatika épület első és a második emeletén...

A verseny április 27-én, szombaton a 9 órai megnyitó után kezdődött. A fő feladat – amely Marx Dániel nevéhez fűződik – egy LEGO-ból megépítendő robotjárműhöz kapcsolódott. Mindenki számára meglepetés volt, hogy hardware-t kell építeni, ahhoz software-t készíteni, és a beadás sem virtuálisan fog történni. Több különböző tesztelési feladat várt vasárnap a robotokra – ráadásul a fő feladat mellett számos kisebbel is szembe kellett nézniük. A verseny 22. órájában kapták meg bónuszfeladatként a tánctanítást: Csajkoszvkij Diótörőjére kellett a robotoknak táncot bemutatniuk. (8 csapat sikerrel vette ezt az akadályt is.)

Vasárnap délelőtt 9-kor ért véget a verseny, ezután kezdődött a rendezvény leglátványosabb része: a tesztelés. Az I épület aulájában több különböző pályán zajlott: morzeolvasás, labirintusban való tájékozódás, kanyarodás, dobozmozgatás... Az egyik robot szép komótosan ballagott, a másik fürgén rohant, a harmadik óvatosan haladt előre – gazdáik pedig büszke arccal mutogatták a közönségnek teremtményeik tudását.

Összesen 400 pontot lehetett elérni, ebből a legtöbbet a neting csapat kapta (329 pont). Mivel ők a főszponzor Fornax Rt. alkalmazásában állnak, ezért a cég kérésének megfelelően nem részesítették őket helyezésben. Így lett első helyezett a byteam nevű csapat (Elek Róbert, Margetin István, Szabó Lőrinc), második az Obb (Berki Lukács, Bolla Péter, Pálfalvi Tamás), harmadik a Kergebirke (Erdei Szabolcs, Klampeczki Zsolt, Viczián István).

A pontos feladatkiírás, a csapatokról készült képek és más információk megtalálhatók a verseny hivatalos honlapján, a http://verseny24.sch.bme.hu címen.

Bacsi

[img]