Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Szakmai műhely

Szakmai dolgokon kívül volt sok közös kajálás (szalonna, bogrács, szintvacsi), valamint volt egy hosszabb kirandulás Szlovákiába.

Sziget

"Ausztria, kenguruk földje!"

"...Ausztrália elsőszámú progresszív metál együttesévé "szentelték" őket."

Előbúcsúlevél

Levélváltás

Órarend

Csak úgy...

Kulturális ajánlat

– pará-val kezdődő szavak –

Önköltséges kollégiumi árak

Aktuális ZOH!

Életlen. Ha éles (mondjuk Trinitron), akkor geometriahibás.

"A Házban a múltban, a Házért most is"

Miután az előző számokban sorra írtunk az összes kultúrkörről, utolsóként mindezek gyűjtőjéről, a Kultúr Reszortról beszélgettünk vezetőjével, Balatoni Emesével (Mesivel).

– Mit tudsz a történetéről?

– Igazából a Kultúr és a Bulis reszort pár éve még együtt üzemelt, és akkoriban merült fel a gondolat (2002 körül), hogy szét kellene választani a bulis köröket és a kultúrával foglalkozó köröket. Ekkor született meg a különálló Kultúr és Bulis Reszort. Azóta mindkét reszort jobban ellátja a feladatát.

– Milyen körök vannak benne?

– Elég széles a reszorton belül a körök választéka, vannak nálunk előadó körök, ilyen a KKK (Komolyzenei Kamara Kör), a Silentio Kórus, az MMMK (Muzsika Mívelő Mérnökök Klubja) és a színjátszókör. Vannak szolgáltató körök, pl. a Szitázó, a BBK, a Teaház és az Edénykölcsönző. Ide tartoznak még a kajás körök is – a Vörös Kakas, a Kék Osztriga, a Vödörkör és a Food-Ex –, hiszen gondoskodnak arról, hogy a kollégisták sose maradjanak éhesek. Ezenkívül a reszorthoz tartozik a SPOT, a Pszi Kör, az Impulzus, a PékschégFM, a TEOTT, a Local Heroes, a Gazda(g)s(ch)ági Kör(vonal) és a Tök Ász Kártyaklub is. Szóval igazán sok területen tevékenykednek a Kultúr Reszort körei.

– Hogy érzed, milyen a kulturális élet a koliban?

– Az a tapasztalatom, hogy sajnos a kollégistákat nem igazán érdekli a kultúra, de ezen szerintem még lehet változtatni. Ebben a korban alakulnak ki az olyan szokások, hogy elmegy-e az ember egyszer-egyszer színházba, kiállításra, vagy csak otthon ül, és kizárólag bulizni megy el. Pedig szerintem szükség van arra, hogy kimozduljon az ember kulturális rendezvényekre, mert olyan élményt tudnak adni, amit más nem, és amire később úgy gondol vissza az ember, hogy ez tényleg megérte, mert felüdülést jelentett a hétköznapok forgatagában.

– Hogy látod a reszort jövőjét?

– A kollégistákat nem igazán kötik le a kulturális rendezvények, de ezen szeretnénk változtatni nagyobb PR-ral és a kollégisták érdeklődésének inkább megfelelő programokkal. Szeretnénk, ha a Házban jobban elterjedne a kultúra, mint szórakozási forma. Ne csak bulizzanak az emberek, hanem néha menjenek el különböző színvonalas kulturális programokra, illetve a kultúrkörök rendezvényeit is látogassák. Remélem, hogy a jövőben ez egyre inkább megvalósul.

– Neked, személy szerint, milyen terveid vannak a reszortban?

– Terveim közt szerepel egy kis csoport kialakítása, ami programajánlók készítésével fog foglalkozni. A csoport tagjai, akik kiválasztják és hirdetik a programokat, nem a körvezetők lesznek, mert nekik elég dolguk van ezen kívül is. Másrészt célul tűztem ki a kultúra népszerűsítését is a kollégisták közt. Jó lenne, ha gyakrabban járnának kiállításra, színházba, esetleg hangversenyre, valamint művészfilmeket nézni. Sajnos úgy veszem észre, hogy eléggé itt ragadnak az emberek a Schönherzben. Talán a lustaság a legfőbb oka ennek.

– Nem érzed azt, hogy a Kultúr Reszort egyfajta gyűjtőreszort?

– Van benne igazság, mert mint már mondtam, sok mindennel foglalkoznak a reszort körei. De úgy érzem, hogy ez csak előny, mivel így a kultúra nagyobb szeletét tudjuk megmutatni. Az is igaz, hogy több kör nem a szó szoros értelmében vett kulturális tevékenységet folytat, viszont ők is a kollégiumi élet színfoltjai, így joggal tartoznak ide.

– Annak, aki nem érti a Schönherz hierarchiáját, mit tudnál mondani, mi egy reszort?

– A reszort a köröket képviseli. Azért jött létre, hogy a köröket ösz-
szefogja, közös érdekeiket képviselje, ill. hogy ne a körvezetőknek kelljen apró-cseprő dolgokkal törődnie (pl. fénymásolás, kulcsfelvétel stb.). Gyakorlatilag központilag összefogja, segíti a körök munkáját. Ha a köröknek bármi gondja van, akkor a reszortvezetőhöz fordulhatnak.

– Ha valaki érdeklődik a Kultúr Reszort iránt, akkor hogy tud csatlakozni?

– Keressen meg engem! Szívesen látunk mindenkit, akit érdekel a kultúra és szeretné, ha a Házban zajlana a kulturális élet!

Barbi