Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Programozásoktatás máshol - avagy hogy lehet még?

Az előző számunkban megjelent "Változások az infós programozásoktatásban" című írásunk elég nagy vihart kavart. Az írással kapcsolatban – ahogyan erre olvasóink felhívták a figyelmet – elkövettünk egy-két hibát.

MusicMania levlista

Minden kultúrált, nem-periódikus zenéről is szó eshet, ahogy azt a tagok szeretnék.

Nekem ez magas...

Energetikai Szakkollégium 2004. évi tavaszi programja

A Szakkollégiumban lehetőséget adunk cégek bemutatására, szakmai előadás tartására.

Kína

Gondolj bele! Egyetlen kínai sem beszél akcentus nélkül más nyelven. A természetes nyelvek feldolgozása mind a mai napig nem tökéletesen megoldott probléma. Ők is hibáznak az értésben, a kiejtésről nem is beszélve!

Info '99

Simonyi Károly Szakkollégium

Szerkezetként egy olyan, a korábbi reszort működéséhez képest szorosabban csatolt struktúrát lehet vázolni, ahol a körvezetőkből alkotott testület munkáját, a közös stratégia kidolgozását egy menedzsment – "elnökség" – segíti, ám a döntések meghozatala és a szakmai tartalom biztosítása továbbra is a körök, körvezetők feladata.

A német nyelvű képzés

Ősszel

"Átok"

Közösségi pontosztás

"Sajnos nem lehet embereket és munkájukat pontokkal értékelni ..."

ISO

fiktív, tanulságos történet

Biiip-bip-bip-tüt-tüt...

[...]

Tulálilálilá, sulálillá....

[...]

KLAKK!

–Jónapot kívánok, Decelero ügyfélszolgálat.

–Hhhh... á! Halló! Remek. Na végre, húsz percig hallgattam a hülye zenéjüket.

–Elnézését kérjük a várakozásér.

–Végighallgattam harminc hülye ajánlatot, átmentem negyvenkettő hülye menün, aztán hallgattam valami idétlen csipcsipet, a telefon közben rárohadt a fülemre. Pedig én csak annyit akartam mondani, hogy túlszámlázták a múlt hónapot, és ne számlázzák már túl legközelebb, mert besz*rok.

–Még egyszer elnézését kérem, de tudja nagyon elfoglaltak vagyunk. ISO audit van ma nálunk.

–Minek???

–Mert cégünk, a Decelero az ISO minőségbiztosítási és ellenőrzési szabvány szerint dolgozik. Így tartjuk fenn a folyamatos minőséget.

–Hát azt fenntartják. A minőséget, azt.

–...így időnként külső auditorok ellenőrzik, hogy a működésünk megfelel-e az ISO szabványnak.

–És? Megfeleltek?

–Meg.

–Éreztem.

-Inzl