Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Kórházajánló

Elnézést kérünk...

Hogyan főzzük meg a barátnőnket

Mi legyen egy pizzán?

A különös szavak látogatása

"...ugyanis ennek a szónak ilyen volt a természete."

Néhány hír a számítástechnika világából

"A Nagytestvér figyel téged..."

Jussunk 5-ről a 6-ra

A második országos Perl találkozó

Elavult, öreg szakik

Mostani, state-of-the-art tudásunk idejét múlja, s ugyanúgy, ahogyan nagyanyáink nem értik a mobiltelefont, mi sem értjük majd a... azt a kis kékeszöld valamit, amit majd csak húsz év múlva fedeznek fel.

Ivan Bush & Tibor Clinton

Sport-totó

"x"

EHK-tükör

Belegyalogoltunk az ősz közepébe, és ezt akár onnan is észrevehetjük, hogy a fák elhullatták leveleiket, vagy akár onnan, hogy a legtöbb óráról elsündöröghetünk, hisz konzultálni kéne, ha lenne kivel.

A Központi Tanulmányi Hivatal bevezetése is őszre volt várható, de persze a dolgok nem úgy alakulnak, mint nekik kellene, hisz a dolgok már csak ilyenek. Ami egyelőre látszik, hogy a novemberi Egyetemi Tanács elfogadta a KTH SZMSZ-ét, és ezáltal intézkedett a beindításáról. Várhatóan az indexeiteket még a Dékáni Hivatalokból vehetitek magatokhoz, de már a KTH-ban kell leadnotok. Minden kar adminisztrációja december elejétől kezdve január elejéig át fog költözni az R épületbe, kezdve a TTK-val, és legvégső lépésben a Gépészmérnökkel. A pontos dátumokat, és hogy nektek éppen hová kell mennetek, a plakátokról fogjátok megtudni. Együttműködve a KTH leendő vezetőségével, az EHK koordinálásában a karok bevonásával elkezdődött a hallgatók felvilágosításához szükséges előkészítő munka, hogy minden információhoz hozzájussatok még időben. Ezt egyelőre jelentősen akadályozza, hogy nincsenek még készen az Ügyrendek, amik a KTH (és az összes többi Egyetemi szereplő) mindennapi teendőit írnák le. Ha végre végleges formát öltenek, ahhoz, hogy hatályossá váljanak, még a Rektor és az EHK elnök egyetértése is szükséges. De várhatóan egy-két héten belül megkezdődik a tájékoztató anyagok szórása, és ahogy bármi biztosat megtudunk, azt veletek is tudatjuk.

Lassan itt a vizsgaidőszak, és ennek előjeleként hamarosan lehet már a vizsgákra jelentkezni. A késői, szeptember 8-ai kezdésnek most, a vizsgaidőszakban jön el a böjtje. Figyeljetek rá, hogy a vizsgaidőszak december 19-én, pénteken (!) kezdődik, és tart a két ünnep között is, illetve vizsgaidőszak lesz két szombaton is! Érdemes nyüstölni a Hallgatói Képviseleteket, illetve partizánakcióban akár közvetlenül a Tanszékeket is, hogy ha már vizsganap van, vizsga is legyen!

Ha már vizsgajelentkezésről van szó: a NEPTUN december 1-től egy új verzióval frissül, erről bővebben a NEPTUN honlapján olvashattok.

De addig is, ha minket szeretnétek nyüstölni, hát itt tudtok: ehk@sc.bme.hu.

Csiby Soma