Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

HK választás afterfeeling

Azokra a rendkívül intelligens figurákra, akik úgy any... vélekedtek, hogy a csokival lettek megvéve a szavazatok, szót sem vesztegetnék, hiszen nekik az sem ért el az agyukig, hogy MINDENKI kapott, nem csak az, aki "jó helyre húzta az X-et."

A hallgatók nem hallgatnak

"...a Minisztérium szeptemberig új hallgatói normatíva rendszert vezet be a HÖOK-kal egyetértésben."

Valami történik

a poénokat nem lövöm le...

Időjárás-jelentés

Csillagtúra reklám

Impresszum

Székely Király Zsolt, V. Vill.

Privát szféra

Kétoldalról

Aranyásó Filmklub

Köszöntő

Sok szeretettel köszöntöm a Digitális Fogaskerék olvasóit! Ez a különszám két kari lap szerkesztőségének egymásra találásából született. Nagy örömömre szolgál, hogy ez a két lap a Műegyetemi Sajtóklub keretein belül találkozott. Ez az együttműködés azt mutatja, hogy létezhet összefogás két kar között, és elmondhatjuk, hogy kiléptünk abból az elszigeteltségből, amely a karok között sokáig jellemző volt. Sikerült találni egy fórumot, ahol egymás karai megismerhetik egymást [sőt, egymás karjaiba borulhatnak a szerk.], bemutathatják egymásnak a saját karuk életét. Én csak bíztatni tudom a többi kari lapot is, hogy hasonló együttműködéseket alakítsanak ki, cseréljenek cikkeket, működjön az információáramlás. Csak így lehet felderíteni az egyetemleges problémákat, de ugyanakkor érdemes annak is nagyobb nyilvánosságot adni, ha valami jó történik velünk.

A Műegyetemi Sajtóklub elmúlt egy éve ugyan még nem volt túl látványos, igaz, magunkénak mondhatunk egy sikeres Alkotói Pályázatot, amelynek eredményhirdetése ebben a számban található. Viszont ősztől szeretnénk indítani egy Sajtóklub-est rendezvénysorozatot az R-klubban, meghívott vendégelőadókkal, mindig valamilyen aktuális témához kapcsolódva. Szeretnénk különböző közvélemény-kutatásokat is végezni, egyetemi közéleti témákkal kapcsolatban. Ennek célja, hogy tükröt állítsunk az egyetem vezetése és a hallgatói önkormányzat elé. Sajnos gyakori tapasztalat az, hogy a hallgatók, hacsak oda nem megyünk hozzájuk és nem kérdezzük meg őket, nem mondják el a véleményüket. Fontos az is, hogy minden karról kapjunk véleményeket. Szeretnénk együttműködni a többi egyetemi diákszervezettel is, hiszen úgy látom, ezek valahogy eddig kimaradtak a kari sajtóból, pedig a rendezvényeik érdemesek arra, hogy minél szélesebb kör értesüljön róla. Fontos az is, hogy a kulturális rendezvények is nagyobb teret kapjanak, gondolok itt pl. a Diákközpont Kulturális Titkárságának működésére (színházközönség-szervezés, Szkéné stb.), de ugyanúgy bármely kar által szervezett rendezvényre is.

Szeretnénk elérni azt is, hogy az Egyetemi Hallgatói Képviselettel is jobb legyen a kari lapok viszonya (ez ügyben ebben a félévben már történtek lépések), és a viszonyokat a "kötelező" helyett az "együttműködés" jellemezze. Ehhez természetesen mindkét fél hozzáállásán változtatni kell, de úgy érzem, ez is pozitív irányba mozdult el.

És végezetül, de nem utolsó sorban meg kell említeni azt is, hogy a Sajtóklub célja a jövő évre a külkapcsolatok javítása is, kapcsolatfelvétel más egyetemek, főiskolák lapjaival, és abban az irányban is cikkcserék megvalósítása.

Összefoglalva tehát minden lehetőség adott, hogy az ezredforduló tanéve a Műegyetemi Sajtó éve legyen. Ehhez kívánok sok sikert, és gyümölcsöző együttműködést a kari lapoknak, stúdióknak, fotóköröknek.

Szilágyi Csaba
a Műegyetemi Sajtóklub elnöke