Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

HK news

Az ösztöndíjosztás elveiről, beszámoló a szakirány-besorolásról, KBME és Kari Jutalom pályázatok, egységes BME rövidítés, és természetesen Veszely for president!

Nini! Csak nem a Szeptemberi Vizsgaidőszak?

Hopp Ferenc Világjáró Klub

Az érthető PC magazin

Teszteltük, jól: Computer Akt!v

Hekk II.

"...essen most szó a védekezés lehetőségeiről is."

20 éves a PC

Az alapmodell 16 Kbyte memóriát és MDA-t (Monochrom Display Adapter, egyszínű karakteres kijelzés), de a csúcsmodell is csak 64 (később 256) Kbyte memóriát és CGA-t (Color Graphics Adapter, 16 színű karakteres és max. 4 színű, fix palettás grafikus képernyő) tartalmazott.

Morbid korner

Somogyi Erzsébet (Rzsó), IV. Info.

Másnapra virradtunk

Már a rektor is?

Agrobank(ó)

Nagyon szép, mutatós, elegáns, sőt európai minőségű kivitel, s hogy mi ez, hát persze, hogy az AGROBANK kártya. Csak lenne már nekem is végre... Merthogy nincs. És nincs. Hiába írtam alá a Dékániban, hogy igen, az AGROBANKot választom kénytelen-kelletlen, a kártya minden hátrányát és előnyét vállalom (azért ilyen is van, lásd első mondat), ennek ellenére mikor a szerződés aláírására került a sor, én, többekkel ellentétben, nem kaptam meg azt a bűvös kártyát. S hogy nem vagyok egyedül ilyetén problémámmal, azt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy egyik szobatársam sem kapott kártyát. S hogy mi volt a magyarázat? Hát, mondták bizonytalanul, sajnos kifelejtettek minket valahogy. Most a legújabb verzió szerint talán ösztöndíjosztásra lesz kártya, talán... Egy kicsit nagyon kiábrándult vagyok. Az ember gyereke jóhiszeműen (kényszerből) megbíz egy bankot avval, hogy kezelje pénzét, s az első visszajelzés a banktól az, hogy elfelejtkeztek róla. Na bumm!! És ezek után ebben a bankba kell megbízni!? Mintha az a furcsa érzésem lenne – bár lehet, hogy tévedek –, hogy Magyarországon nem a bank örül az ügyfélnek, hanem az ügyfélnek kell örülnie, hogy egyáltalán foglalkozik vele a bank. Már csak attól félek igazán, hogy hasonló esetek szerte az országban meg fognak történni, hiszen az AGROBANK már terjeszkedik vidéken is. A Veszprémi Egyetemen hasonló kártyázás fog folyni és már folyik is. Az egyetlen pikantériája a dolognak, hogy a veszprémi pénzkiadó automatákon érdekes módon nem lehet használni a Budapesten kapott kártyákat. Én csak gratulálni tudok az Agrobanknak ezért a fantasztikus rendszerért, és kívánom, hogy annyi bosszúsága legyen, mint nekünk, szegény halandóknak, az Agrobankóval.

-emc-