Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

EHK-tükör

Aki ezt a vizsgaidőszakot igen rövidnek érezte, annak jó hír, hogy az Egyetemi Tanács elfogadta a 2004/2005-ös tanév időbeosztását, ami szerint a régi jó kerékvágáshoz térünk vissza, és nem lesz vizsgaidőszak az ünnepek között.

Intejú Kónya Ilona tanárnővel

25 éves jubileumi KSZK-s találkozó

Ödön helyett kakaóscsiga

"Van salátabár, sőt meleg étel készítésére is felkészültek."

Újra itt az R-Klub!

Teleki Réka

ITsecurity workshop

Spanyol kollégánk volt még rendkívül vidám több liter sangria elfogyasztása után, mikor is bemutatta: egyszerre két pohárból is lehet inni az optimális hatás elérése érdekében.

Számomra legkedvesebb történet

BMgE

Helyzetjelentés a beléptetőrendszerről

Ebben a félévben érkezett el az idő, hogy a beléptetőrendszer élesben is bemutatkozzon. Ez persze nem sikerült zökkenőmentesen, felmerült néhány probléma. Az egyik az volt, hogy az emlegetett szerkezet memóriáját egy kicsit alulméretezték, a másik pedig, hogy a portához legközelebbi ajtó zárszerkezete eltörött, így ott egyelőre szabadon közlekedhet mindenki.

Diákhitel

– a gyakorlat elmélete –

Nyáron, valószínűleg július végén, augusztus elején jelennek meg a 2001/2002-es tanévre szóló tandíjhitel-feltételek. Ha ezek alapján valaki hitelszerződést kíván kötni, akkor egy, a postahivatalokban kapható nyomtatványt kell kitöltenie.

A gyors ügyintézés érdekében lehetőség van arra, hogy ezen a nyomtatványon a dékáni hivatalban igazoltassa, hogy beiratkozott az őszi félévre. Erre akkor van lehetőség, ha:

– tényleg beiratkozott már az őszi félévre;

– nyitva van a dékáni hivatal. (Augusztusban huszadikáig nyári szünetet tart az egyetem, és ilyenkor csak keddenként van ügyelet, de ekkor sem biztos, hogy a tanulmányi csoportok szolgáltatásait igénybe lehet venni.)

Nem baj, ha a jogviszony igazolását nem lehet nyáron beszerezni, ettől még leadható az igénylőlap.

A kitöltött igénylőlapot postán kell leadni. A leadáskor szükséges iratok:

– személyi igazolvány;

– lakcímigazolás (ha ez külön van);

– adóigazolvány.

Ezekre azért van szükség, mert a postának kell ellenőriznie a leadott nyomtatványon szereplő adatok hitelességét.

A Magyar Posta a hivatalokból összegyűjti a nyomtatványokat, és átadja a Diákhitel Központnak. A Központ bekéri a további szükséges iskolalátogatási igazolásokat a felsőoktatási intézményektől, az ellenőrzött és rendben talált adatlapok esetében pedig októbertől megkezdi a hitelek utalását.