Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Megújuló energia Ma(gyarországon)

Trükkös németek találták ki, hogy két lyuk helyett egyet fúrnak, és koncentrikusan elhelyezett csövekben juttatják le és fel a vizet.

Gyűjtés

Új támogatónk, a Siemens

"... a Schönherz Zoltán Kollégiumot pedig modern számítógépekkel segíti a cég."

Elmúlt már 18 éves?

Kis hölgyünknek valószínuleg kimaradt az éjszaka, vagy alapból g*ci nevelést kapott, mert alázni kezd: "Mit gondol, miért vártunk már néhány perce itt maga mögött?"

A Küldöttgyűlés határozatai

Változások a kollégiumi SzMSz-ben és a Házirendben

Igaz szerelem vagy érdekkapcsolat?

HK-választás 2004.

2004. okóber 25-29. között kerül sor az idei hallgatóiképviselő-választásra.

Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék

A tanszék alapvetően három fő területen dolgozik: beágyazott információs rendszerek, intelligens rendszerek tervezése, valamint szolgáltatásbiztos számítástechnika.

Helloween

A Helloween gyökerei valahol 79-ben képződtek, amikor Hamburgban Kai Hansen és Piet Sielck együtt zenélgetett a Gentry-ben, aztán a line-up mátrix birizgálás után az Iron Fistben, ahol már Ingo Swichtenberg dobos és egy Marcus Grosskopf nevű fazon is része volt a jónak.

Fiókmélye

Tallózás
a diáklapokban

A kari lapok lassan kezdenek éledni. Ennek egyik legszebb példája talán az, hogy az Impulzus mellett megjelent a ToronyHírmondó, amely szintén villamos lap. De nézzünk szét a többiek háza táján is.

A KÉMLELŐ legutóbbi számában sok érdekesség mellett a vegyészkari hallgatói gyűlésről olvashatunk, valamint arról, hogy rövid időn belül változás áll be a telefonhelyzettel kapcsolatban, nem kell már sokáig rohangálni a portától a szobákig, mert lesz felszóló rendszer.

A KÁTÉ többek között a kollégiumi büféről ír. Statisztikát közöl az elmúlt félévek tanulmányi eredményeiről. Ebből kiderül, hogy az első 4 év nagyjából Gauss-eloszlást követ, majd az utolsó évben megugranak az átlagok. Ezek mellett olvashatunk egy bőrfejű élményeiről is.

Mindezek között azonban legérdekesebb a KÖZHÍR, a közlekkar lapja, mely üdvözli az Impulzust, s kívánja, hogy az impresszumban feltüntetett gyakorisággal tényleg meg is jelenjünk.

A KÖZHÍRben részletes tájékoztatót olvashatunk a tandíjról és a kollégiumi díjról. Találunk egy igen alapos közvéleménykutatást, amely az egyetemi oktatást veszi célba. Szó van benne a modulok népszerűségéről, a választások követelményeiről és a követelmények világosságáról. Értékelik az oktatókat (név szerint), a tananyagot, a tantervet. Feltesznek kérdéseket az elmélet és a gyakorlat viszonyára, sőt a tanulás / tandíj / munka / szabadidő problémakör boncolására is kitérnek.

Az eredmények értékelése is megtalálható a lapban. Ebből szeretnék idézni néhány frappáns sort:

"... mind a hallgatók, mind az oktatók előtt nyílt titok, hogy számos gyakorlati- és labor foglalkozáson való részvétel, házi feladat, jegyzőkönyv készítés puszta formalitás, súrolja a "bohóckodás" határát és mindössze a diákság leterhelésének fokozására alkalmas."

Szerencse, hogy ilyesmi csak a közlekkaron fordul elő. Vagy esetleg nálunk is akad majdnem hasonló?!

Apropó, ha már a KÖZHÍRnél tartunk, a lakhatási támogatásokról szóló cikke végén Szabó Tibi barátom tesz egy apró megjegyzést. Engedelmetekkel ezt is idézném:

"Manapság egy háztartás költségvetésének tetemes részét emészti fel a villany, víz, gáz stb. számla; ez a jelenlegi árakon a 2-3000 Ft-ot is eléri. A lakhatási támogatás (vagy egy része) a helyben lakókat is megilletné – gondolom én, mint helyben lakó, nagyon csöndesen, nagyon halkan, nehogy a szinte kizárólag vidékiekből álló hallgatói képviseletek túlontúl megsértődjenek eme eretnek gondolattól."

A manóba is, milyen igaza van! Hiszen aki vidékinek szerencséltetik lenni, az a födélen kívül szinte ingyen megkapja a vizet, fűtést, villanyt, illetőleg ezek fedezésére a lakhatási támogatást. Ezzel szemben helybeli hallgató társaink joggal háborognak. Mit lehet tenni? Vagy azt, hogy a vidékinek is csak a lakbérét fedezze a támogatás, és a rezsit tegye hozzá mindenki maga; vagy pedig azt, hogy a rezsiköltségeket a helybelieknek is meg kell adni. Ez utóbbi persze az alanyi jogú támogatás visszacsempészése lenne, amiről ugyanez a kiváló Szabó Tibor jelentette ki, hogy a tandíjrendszer bevezetésével értelmetlenné válik, mivel burkoltan a tandíjat csökkentő tényező lenne.

Mindezek ellenére szeretnék cserélni szegény elnyomott helybenlakó kollégámmal, s igen szívesen viselném (már) saját lakásom rezsiköltségeit.

Kincses Zsolt