Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Mérnöki fogalmak

Nó UFO

egy érzés, amibe lehet fogódzkodni

Falconer

"...amitől az ember folyton a back gombot nyomogatja a winampon."

Villamos Elosztó

2005 éve – a fizika és a kultúra egysége

József Attila csodálatos verseket alkotott, mégsem tudott megélni belőle. A kor nagy irodalmárai fordításokból biztosították megélhetésüket, azonban ehhez az ő iskolázottsága kevés volt. Küzdött, sokan pártfogolták, mások nem ismerték el.

Főzőrovat

Fakanál – borsos tokány

szép üveges a hagyma, akkor öntsük hozzá a marhahúst. Sózzuk meg! Ne tegyetek bele egyszerre sok sót, mert a szalonna egyébként is sós.

Dávid és Góliát

Magyar Linux

Rövid hírek házunk tájáról

"Feltörték a Balut!"

Szakmai tevékenységek a Szakkollégiumban

A Szakkollégiumot az elmúlt időben gyakran marasztalták el azzal, hogy nem ad hírt arról, hogy mit is csinál valójában. Ennek az egyik oka az, hogy néhány kérdés a szakkolival kapcsolatban az idén nyáron tisztázódott a Szakkollégium és vezetése részéről, és idén ősszel már ebben a szellemben kezdte meg munkáját. Most a szakkollégium egyik fő irányvonalát, a tanulmányi területet mutatjuk be.

A cél, hogy a Szakkollégium tagjai az Egyetemtől kapott képzés mellett az átlagból kiemelkedő, jól használható, mind szakmai szemmel, mind pedig piacképesség szempontjából értékes tudásanyag megszerzésére törekedjenek. Ezen cél eléréséhez, a Szakkollégium infrastrukturális és koordinációs hátteret próbál nyújtani tagjai számára.

Hogy minél közelebbről lehessünk tanúi a szakterület fejlődésének, fontos, hogy érdekes témával foglalkozó, a kutatás élvonalában járó emberek előadásait hallgathassuk meg. Arra törekszünk, hogy az ilyen szakemberek előadásaira itt a kollégiumon belül adjunk lehetőséget. Továbbá szakmánk egyik jellegzetessége, hogy rengeteg rendszeresen megrendezett konferenciát, előadónapot termel ki magából. Ezek gyakran vagy anyagi okokból, vagy egyszerűen információhiány miatt nem igazán elérhetőek. Szeretnénk elérni, hogy ezen konferenciák is elérhetőek legyenek a szakkollégisták számára, és ott akár előadóként, akár hallgatóként részt vegyenek.

Szervezési feladatként megpróbáljuk összefogni az egyes munkákat, keretet és hátteret adva nekik, így biztosítva a szervezettséget és a minőséget. A szakmai fejlődésre számos lehetőség kínálkozik a szakkollégisták számára. Tagjaink tanulmányokat írhatnak választott témájukban, törekedve arra, hogy ezek magas színvonalú, akár publikálásra is alkalmas dokumentumok legyenek. Önképzőkörök alakulnak, ahol a tagok egymást segítve mélyednek bele egy-egy átfogóbb téma részterületeibe. A szakmai, új technológiáit alkalmazó, nyitott kérdések megoldására törekvő projektek futnak, melyek mivel általában több embert igényelnek, elősegítik a csapatmunkára való készséget is. Tagjaink közül néhányan tanfolyamok, előadássorozatok tartásával gyarapítják nemcsak társaik, de kétségtelenül saját tudásukat is.

Az egyes feladatokat a tagok önszorgalomból vállalják, ám általában nem teljesen érdek nélkül. Egy-egy ilyen vállalás a tudásszerzés mellett akár olyan hasznokkal is járhat, mint például referencia szerzése, hisz akár az egyetemre, akár az iparra gondolunk, sokszor jól jöhet, ha valaki többet mutathat fel