Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Álom

Simonyi Károly Szakkollégium

Szerkezetként egy olyan, a korábbi reszort működéséhez képest szorosabban csatolt struktúrát lehet vázolni, ahol a körvezetőkből alkotott testület munkáját, a közös stratégia kidolgozását egy menedzsment – "elnökség" – segíti, ám a döntések meghozatala és a szakmai tartalom biztosítása továbbra is a körök, körvezetők feladata.

Há-há! Én már átmentem!

A Schönherz története

1976-ban a Budapesti Hilton elkészültével, még a szálloda átadása előtt a Schönherz Kollégiumnak ki kellett üríteni a vári épület Hilton felé eső szárnyát.

20 éves a PC

OFÉSZ-PM-MKM tárgyalás a tandíjról

Az idő szava

KSZK

A körvezető letörli az egész falat elfoglaló tábláról a bűvös szavakat, amiket a néhány napja előadást tartó önkéntes hagyott rajta. A szakmai viták véget ugyan nem érnek, de most egy órán át szünetelnek.

Tallózás a diáklapokban

Hálózati hírek

OD

Testvéremtől jött az infó, hogy most van az Országos Diákparlament (április 11–12.), ráadásul az egyik része az ELTE-TTK épületében, ezért Nessie-vel elhatároztuk, hogy átnézünk. A bejáratnál kaptunk egy halom tájékoztatót (mind a szervező Oktatási Minisztérium színeiben – ilyen például az új Felsőoktatási tájékoztató), majd benéztünk egy-két szekcióülésre. Az egyik király volt, a másik kicsit furcsa: egy egyetemista csaj tartotta, lehetett vagy 22-24 éves. Rögtön névsorolvasással indult, s mi hosszasan töprengtünk, hogy szóljunk-e amiatt, hogy nem szerepeltünk a listán. Aztán elkezdett beszélni a jogról és mondott egy-két félreérthető dolgot (magyarul hülyeséget). Nessie-vel rögtön el is kezdtük megvitatni egymás közt, azonban nem tudtuk befejezni, mert a csaj megszólalt: "Hát vissza kell mennünk a dedóba? Most ültesselek szét titeket?" Pedig kb. negyvenen lehettünk a teremben, és a legutolsó sorban ültünk – na mindegy. A következő néhány perc legfontosabb témája a "Kimegyünk vagy kikészítjük" kérdéskör lett. Pár perccel később felálltunk, és egyszerűen kisétáltunk a teremből... Erre az előadó, félbeszakítva az előadását morcosan közölte (mit közölte, parancsolta!): "A neveteket diktáljátok be!". No comment...

Bacsi