Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

A német nyelvű képzés

Ne csak szeleteljünk

"Kicsit sok ember, kicsit kevés hely, kicsit kevés levegő fél órára."

Csiszár László (Tsiszi)

Simonyi Károly Szakkollégium

Szerkezetként egy olyan, a korábbi reszort működéséhez képest szorosabban csatolt struktúrát lehet vázolni, ahol a körvezetőkből alkotott testület munkáját, a közös stratégia kidolgozását egy menedzsment – "elnökség" – segíti, ám a döntések meghozatala és a szakmai tartalom biztosítása továbbra is a körök, körvezetők feladata.

Tolkien-nap 2004

Idén, a tavalyival egyező helyen és időpontban, január 3-án várnak titeket, valószínűleg ismét rengeteg előadáson, beszélgetésen, filmvetítésen vehettek részt.

Az üvegfúvó

"Könnyed, női tündéralak volt, légies vonásokkal..."

Emberek (?)

"...próbálok naiv maradni."

Újra Kucsera

Kórus Est

Gólyatanács

Kedves Hallgatóink, Olvasók!

Ezen írásban szeretném köztudomásra adni, hogy a Természettudományi Kar Hallgatói Képviselete mi mindent tett az elmúlt pár hétben.

Először is a mindenkit érintő témák: szociális támogatás, ösztöndíjak, lakhatási támogatás: mindre volt mód és keret, s néhány adminisztrációs bakit figyelembe épp nem véve, sikeresen lezárult. Továbbá a HK patronálta a TTK-s felezőbált – s bár talán nem volt felhőtlen a fogadtatás, mindenképpen sikeres rendezvénynek mondhatom, hiszen az érintettek zöme jelen volt; s még ha valaki nem is pont ilyennek képzelte – akár köztes kompromisszumként való elfogadása mellett is –, igenis élvezetes volt. Szeretnék itt köszönetet mondani a két főszervezőnek: Paráda Gábornak és Karácsonyi József Sándornak. A Hallgatói Képviselet támogatta továbbá a kOLIMPIA elnevezésű rendezvényt is.

A képviselők mandátuma hamarosan lejár: kérem, mindenki rendezze magában a vállalható s vállalandó feladatokat, s azok súlyát. A Hallgatói Képviselet az április eleji Szakhéten belül a HK eSzCséPé névre elkeresztelt programokkal szeretne ebbe betekintést engedni. Jöjjetek bátran!

Más. Tisztem felkérésre egy tevékenységünket részletesebben is bemutatnom, s ez nem más, mint a kari ösztöndíjelosztási módszerek ismertetése. Először is, ugye, azzal kell tisztában lennünk, mennyi pénzt is oszthatunk szét eme címen. Az ösztöndíjkeret a következő módon kalkulálandó ki: először kiszámítandó a hallgatói létszámmal közel arányos normatív keret. Ebből a keretből először az adott félév hallgatóinak járó 700Ft-os jegyzettámogatás vonandó le. A maradéknak bő 75%-ából jutalmazzuk példás hallgatóinkat ösztöndíj formájában. Ez természetesen az egyhavi juttatás kiszámításának módszere.

Az itteni "árkategóriák" alapjául a következő módszer szolgál: az utolsó emígy támogatott hallgatónak az ún. ösztöndíjlista 50 és 70%-a közé kell esnie. Az ösztöndíjlista nem más, mint homogén hallgatói csoportokra – { { 2} ; { 3} ; { 4} ; { 5 és 5+} } – bontott ösztöndíjak szerint csökkenő sorrendbe állított hallgatói lista, nem elfeledkezve a gyökölésről, ami nem más, mint az 5,0 feletti hallgatók ösztöndíjindexének leredukálása képlettel.

Ha a lista, s a támogatott hallgatók névsora kész, innentől a módozat egyszerű, csak a következő elveket szokásunk betartani: a legkisebb kiutalt összegnek is meg kell haladnia a 3500 Ft-ot, az első s utolsó ösztöndíjas hallgatónak – betartva, hogy a nekik kiutalt összegek hányadosa minimum 3 egész - ösztöndíjindexére egyenes kerül, innentől ismeretes a köztes hallgatók anyagi támogatásának mértéke, s utolsó vezérelvként bele kell férni a fent kiszámolt keretbe. Persze, a törvények rugalmas kezelésére nagy szükség van: méltánytalan lenne a kis számú évfolyamokon a gyakran előforduló helyzeteket nem felülbírálni, miszerint például egy 4,6-os indexű hallgató 70% alatti mivolta miatt ne kapjon eme juttatásból, emiatt gyakran eltér a két szak számára kiosztott maximális összeg. A rendszer kiforrott, flexibilis s működőképes.

Bocsánat, kicsit hosszúra sikerült. Őszintén remélem, a haszna is meglesz, észrevételeket a hk@wigner.bme.hu címre várunk, akár e témában is; hát sziasztok.

andris