Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Dargó Sándor

Túrakör

Informatikus tanterv - ma és holnap

C64 inside

"...a tokozást addig kellett reszelni, míg csak egy vékony réteg maradt belőle..."

OD

"Kimegyünk vagy kikészítjük?"

Amiért érdemes élni

Soha nem csináltam semmit se, ami kicsit is veszélyes: nem ittam meg egész életemben semmi alkoholt, nem próbáltam a cigarettát, nem mentem utazni, kirándulni, nem jártam társaságba, mert nem bírtam elviselni a sok elégedett arcot, illetve azokat, akik fesztelenül érezték magukat emberek között.

Világkép

Hogyan (ne) írjunk e-mailt?

"...azonnal írd meg a listára!"

Úttörőtábor helyett

"hozzáértő előadók beszéltek"

Cím nélkül

Kereskényi Balázs

III. műszaki informatikus

Az egyetemet 2001-ben kezdtem. A villamoskari közéletbe az Impulzuson keresztül kapcsolódtam be, aminek elsőéves korom óta aktív szerkesztője, majd 2003 nyara óta főszerkesztő-helyettese vagyok. Ezenkívül egyéb jelentős kari tevékenységekben is részt vettem, többek között tagja vagyok az idei, és a tavalyi Fesztivál7 rendezőgárdájának, illetve a Műegyetemi Sajtóklub keretein belül én is képviselem Karunkat.

Úgy érzem, hogy az Impulzusnál - mint a Hallgatói Képviselet lapjánál - eltöltött idő elegendő volt ahhoz, hogy betekintést nyerjek a HK munkájába, illetve jelenlegi helyzetébe, megismerjem a főbb tevékenységi köröket és az ott felmerülő problémákat, így a HK-hoz közel állónak érezzem magam. Véleményem szerint a Hallgatói Képviseletnek szüksége van egy részleges megújulásra, egy új, lelkes generációra, amit a mostani másod-harmadévesek testesítenek meg, ezért is szeretném jelöltetni magam.

Tudom, hogy a HK-n belül több terület van, amivel foglalkozhat valaki; én nem jelölöm meg, hogy hol tevékenykednék szívesen, hiszen dolgozni mindenhol lehet, ahol szükség van az emberre, illetve egy idő után úgyis mindenkiről kiderül, hogy mi az, amiben a legjobban megállja a helyét. Rengeteg a megoldandó feladat, úgymint a HK és a hallgatóság közti információáramlás további csiszolása, a HK és az Egyetemi Hallgatói Képviselet kapcsolatának javítása, illetve a különböző tanulmányi változások hallgatók számára kedvezőbbé tétele.

A felsorolást lehetne még folytatni, de úgy gondolom, nem érdemes, hiszen javarészt Ti is tisztában vagytok velük. Másrészt pedig a problémákra való rámutatás után a legfőbb cél inkább a megoldáskeresés, amelyben a jövőben én is szeretnék részt venni. Ehhez kérem támogatásotokat, szavazatotokat!

E-mail: balazs@impulzus.com