Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Elavult, öreg szakik

Mostani, state-of-the-art tudásunk idejét múlja, s ugyanúgy, ahogyan nagyanyáink nem értik a mobiltelefont, mi sem értjük majd a... azt a kis kékeszöld valamit, amit majd csak húsz év múlva fedeznek fel.

Impresszum

Kiadványkészítés és igényesség (egyszerre!?)

Cím nélkül

A másodsíkú zenei interjú, és ami mögötte van

Cím nélkül

A GYSEV legújabb sikerei

Kíváncsi vagyok a jövőképükre, vajon szerepel-e benne, hogy az utasszolgáltatás fenntartása, fejlesztése?

Bevezető

Ösztöndíjtábla az 2002/2003 őszi félévre

Ösztöndíj

Vizuális manipuláció

Manapság nem lehet úgy végigmenni a városon, hogy az ember meg ne jegyezzen egy-két reklámszlogent, jelképet, emblémát stb... Mindez az országszerte elterjedt óriásplakátoknak, fényreklámoknak, néha egész tűzfalakat betöltő hirdetéseknek köszönhető!

Az még nem lenne baj, ha teszem azt egy építkezést körülvevő palánksoron, nagyobb közlekedési csomópontok kihasználatlan részein, vagy tömegközlekedési eszközökön hirdetnek az arra igényt tartók. De sajnos a múzeális értékű épületeket is elérte már a modernizáció ezen – ízlésesnek éppenséggel nem mindig mondható – vívmánya. Példa erre az Oktogont övező múltszázadi épület-együttes, vagy például a Nemzeti Galéria.

Személy szerint én nem vagyok híve az ilyen nemű vásárlócsalogató marketingfogásoknak. Van elég agymosásnak is beillő reklám, melyek az elektronikus médián keresztül zúdulnak a nyakunkba.

Néhány évvel ezelőtt még gyermekcipőben járt a reklámozás Magyarországon, mégis mindenki megtalálta a számára kielégítő minőségű és mennyiségű árucikket. De sajnos a civilizációnak nem szabhatunk korlátokat, s lassan megfulladunk a saját jólétü(n)ket elősegíteni próbáló cégek túlzott promóciós készségébe.

Mégis, talán addig kéne megfékezni a reklámhordozók terjedését, míg nem késő, s míg épülethomlokzatokat, loggiákat, köztéri szobrokat látunk végeérhetetlen tampon reklámok helyett.

Az egészben pedig az a legbosszantóbb, hogy ebből a vizuális manipulációból sokan nagyon jól megélnek!

Csiga