EHK-Tükör
Végre újra átléptünk a vizsgaidőszakból a békés szorgalmi időszakba, remélem, mindenkinek több ideje marad újságcikkek olvasgatására, talán az EHK-tükörre is.
A 2000. február 28-i Egyetemi Tanács elfogadta a 2000/2001 tanév időbeosztását, a lényeg, hogy a tanévkezdés időpontja 2000. szeptember 4., a többi meg majd menet közben úgyis kiderül.
Az őszi félévben összegyűjtött OHV (Oktatók Hallgatói Véleményezése) kérdőívek feldolgozása befejeződött, a felmérés eredményei március folyamán nyilvánosságra kerülnek.
Az aktuális külföldi lehetőségek: az oszakai illetve a Darmstadti Műszaki Egyetemre lehet féléváthallgatásra pályázni. Részletes információt illetve jelentkezési lapot a Diákközpontban működő Részképzés irodában kaphatsz (K. I. 52/4.).
Ha már szóba került a Diákközpont, akkor egy másik szolgáltatásáról, a Karrier KözPontról is álljon itt egy rövid tájékoztató.
Immár egy éve működik a Karrier KözPont a Műegyetemen. Az irodában (K. I. 52.) ugyan még nem adják egymásnak a kilincset a karrierre áhítozók, de a népes hallgatóságot vonzó cégbemutatók, előadások már jelzik: a diákok már tudják, az álláskeresésre is tudatosan kell készülni. Nem mindegy, milyen életrajzot írsz, hogyan tárgyalsz leendő munkaadóddal, milyen ismereteid vannak a cégről, ahol "alkalmazott" leszel. A legjobb állásokért nagy harc folyik, és sok esetben nem az dönt, kinek van egy ötössel több a diplomájában.
A karrierépítés, az álláskeresés és az ennek során szükséges sajátságos kommunikáció írott és íratlan szabályai pedig sokkal könnyebben elsajátíthatók, mint az egyetemi tananyag. A frissen létrehozott Diákközpontban (http://www.sc.bme.hu/) kapott helyet a tanulmányi, a pszichológiai és a karrier-tanácsadó iroda, melyek a jövőben a diáktanácsadó szolgálat három fontos pillérét képezik.
A Karrier KözPont már szinte megalakulása előtt megkezdte a hallgatók igényeinek felmérését. Eddig is több felmérést készített a hallgatók elhelyezkedéséről, tapasztalatairól.
A vállalatok és a hallgatók igényeinek közelítése, az álláshelyek felkutatása, a rendszeres tájékoztatás, a cégek bemutatkozó előadásai sokat segítenek majd abban, hogy végzősként megfelelő munkahelyet találj, a munkaadó pedig személyedben a legmegfelelőbb szakembert kapja. Emellett több rendezvénnyel is szeretnénk felhívni a figyelmedet a tudatos karrierépítés fontosságára (pl. Állásbörze, felkészítő napok, tréningek, előadások). Ennek egyik fontos eleme a kari lapokban induló cikksorozat, amit a következő számtól kezdve olvashatsz.
Egyébként e-mail címünk még mindig változatlan: ehk@sc.bme.hu
Bóta Gábor