Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Neptun

Tóth Gábor (Döme), IV. Vill.

Szakkollégiumok találkozója – Tőserdő 2003.

Nem egyszerű megfogni, hogy mi a közös ezekben a közösségekben, amelyek ilyen sokféle szakterületről érkeztek. A szakkollégium fogalmának definiálása szinte örök téma a szervezetek között, ebben a tekintetben egy alapkő a közel tíz éve lefektetett szakkollégiumi charta.

HK news

Aikido a BME-n

Az edzések nagyon jó hangulatban telnek el, ez, kérem, nem a sztrítfájter-őrző-védő-bulldog-képző.

20 éves a PC

Létezhet-e jósgép?

Programozók körében elterjedt kifejezések

Őszi féléves kollégiumi rendezvénynaptár

2000/2001-es tanév, őszi félév

Harminchárom

Túl a harmincon nincs jövőre: túl a harmincon már az van, hogy a francba, tegnap kellett volna.

Király Dénes (Dezsőke)

V. villamosmérnök

Sziasztok! Két éve veszek részt a Hallgatói Képviselet munkájában, idén már mint hallgatói képviselő. Kérném, hogy szavazataitokkal segítsétek, hogy a következő ciklusban folytathassam jelenleg még folyamatban lévő, a tantervfejlesztésben végzett munkámat.

Nagy mértékben tanulmányi ügyekkel foglalkozom, ezen belül nagyrészt a villamosmérnöki kétlépcsős képzés kialakításával. Ezt szeretném folytatni a következő ciklusban is, mert véleményem szerint egy nem megfelelően kialakított új villamosmérnöki képzés hosszú távon elértéktelenítheti a Műegyetemen nehezen megszerzett diplomát. Szeretném elérni, hogy a jelenlegi tantervtől eltérően a szakirányos képzés és az alapképzés szervesen épüljön egymásra, így ne kelljen senkinek sem feltenni a kérdést – miután szakirányra került –, hogy "Ezt miért tanultuk?", vagy "Ezeket az alapismereteket miért nem tanultuk?". Ennek a tantervnek a pontos kidolgozása most kezdődött el. A kellőképpen indokolt és érvekkel, felmérésekkel alátámasztott hallgatói, doktoranduszi és oktatói véleményekkel olyan tantervet lehet készíteni, amely megalapozza a következő villamosmérnök-nemzedék jövőjét, és megkönnyíti a jelenlegi rendszerben végzettek elhelyezkedési lehetőségeit. Szeretném elérni, hogy majd egy minél szélesebb hallgatói, doktoranduszi körben készüljön felmérés, amellyel ki lehet mutatni azokat a hiányosságokat, amik a jelenlegi tantervben szerepelnek. A tantervreformmal kapcsolatban sokat beszéltünk oktatókkal, és jó kapcsolatokat sikerült kiépíteni.

Az átalakítás következménye a bolognai folyamatnak, amelynek az áttekintéséről szóló dokumentumot Berlinben írták alá a magyar és más európai kormányok 2003-ban. Ennek keretében a felsőoktatást a jelenlegi duális képzési struktúráról lineáris szerkezetűvé alakítják át – tehát nincs külön egyetemi és főiskolai szint, hanem mindenki egy B.Sc. "főiskolai" szintű diploma megszerzése után tanulhat tovább M.Sc. "egyetemi" szinten.

Továbbra is figyelemmel fogom kísérni a felsőoktatási törvény újraírását, mert ez várhatóan jelentős változásokat fog okozni a teljes magyar felsőoktatásban. Jelentősen érinteni fogja a hallgatók életét, ezért mindenképpen fontos ennél az átalakításnál a minél hatékonyabb hallgatói érdekérvényesítés és véleménynyilvánítás.

Szeretném segíteni továbbra is azokat a csapatépítő programokat, amelyek során idén a Hallgatói Képviselők nem csak "szakmai" ügyekben beszélgettek egymással, hanem egy összetartó és elég nagy teherbírású társaságot alakítottak ki. Az így létrejövő társaság sokkal hatékonyabban tud együtt dolgozni és sokkal konstruktívabb. Ez segíti a minél szélesebb látókör kialakulását, s így elkerülhető, hogy nem kellőképpen átgondolt döntéseket hozzunk. Ahol tudok, próbálom segíteni a többiek munkáját.

Röviden ennyit írnék le a következő ciklusban elvégzendő feladatokról, ehhez szeretném kérni a segítségeteket!

E-mail: kasmir@vik-hk.bme.hu