Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Qpa++ – hackelés az MIT-n

>...képzelj el egy akkora és olyasmi épületet, mint a K, és rajta egy akkora kupolát, ami kb. a közepét lefedi. No, ez a Great Dome, amivel messze a leglátványosabb dolgokat művelték.

Eddigi Kupagyőztesek

Ösztöndíj

Amszterdami útibeszámoló

"Sör, drog, nők"

Kolesz rövid hírek

KGy, KSzK hírek, felújítások, MMMK

Schönherz Zoltán Szakkollégium

Ismét Szakest

Fizika tanszék nem vizsgázott, inkább a sörivásban tették próbára erejüket, egy sörpárbaj formájában.

Interjú Zoltai József tanár úrral

Nagyillés Katalin (Kata)

Ismét itt az idő, válasszatok!

Fontos tehát, hogy a Hallgatói Képviselet időben, és megfelelően fel tudjon állni, meg tudja kezdeni működését. Fontos, hogy ebből ti is kivegyétek a magatok részét, azaz gyertek el szavazni, döntsetek arról, hogy ki harcolhat majd egy évig értetek.

InfoBörze Y2K

A Karrier KözPont a Hallgatói Önkormányzat, valamint a Schönherz KKB támogatásával 2000. november 28-29-én a BME Informatikai épületében megrendezi az első szak-állásbörzét InfoBörze 2000 néven.

A részt vevő 46 cég a gazdaság egész területéről képviselteti magát. Az állásajánlatok között a legtöbbször a szoftverfejlesztő, informatikus, villamosmérnök, internetes szolgáltató munkakörök illetve a telekommunikáció, kereskedelem, minőségbiztosítás területek szerepelnek. A gyártással foglalkozó vállalatok is a legkülönbözőbb területekre keresnek alkalmazottakat. A résztvevő cégek közel 1000 állásajánlattal érkeznek az InfoBörzére! Ebben a kiemelkedően nagyszámú kínálatban a versenyképes fizetés mellett hazai és külföldi szakmai továbbképzésekkel, nyelvtanfolyamokkal és külföldi munkalehetőségekkel próbálják megnyerni a választás előtt állókat. A részletes ajánlatokat illetve a rendezvénnyel kapcsolatos információkat a http://www.infoborze.bme.hu címen találtok.

A rendezvény 2000. november 28-29-én várja az érdeklődőket az Informatikai épületben.

A két nap programjában a szokásos cégbemutatkozásokon, próbainterjún és grafológuson kívül előadások is színesítik a rendezvényt. November 28-án, kedden az Ablemen Consulting előadásában megtudhatják az odalátogatók, hogy milyen is az "Álláskeresés informatikai területen", november 29-én, szerdán pedig Geszti Péter tart várhatóan színes és emlékezetes előadást "Hogyan legyünk sikeresek?" címmel. A fenti előadásokra a Karrier KözPontban előre kell jelezni a részvételi szándékot.

A szervezők fel kívánják hívni a figyelmet arra, hogy a sikeres álláskeresés egyik legkiválóbb fóruma a végzős, illetve friss diplomás informatikusok, programozó matematikusok, villamosmérnökök számára az InfoBörze. A legjobb munkaerőkért folytatott harcban az állásbörzék a munkaerő-közvetítésben nyújtott kedvező áraik mellett a legközvetlenebb formáját kínálják a leendő munkatársakkal történő kapcsolatfelvételnek, az egyetemi helyszínt. E rendezvény külön érdekessége, hogy nem csak a Magyarországon tanuló, hanem a határokon túli, informatikai tanulmányokat folytató magyar diákokat is várják a szervezők, számukra az utazáshoz külön segítséget is nyújtanak.

Mindezen előkészületeket összegezve a szervezők által tervezett 2000-2500 fő egyetemi, főiskolai hallgató, illetve friss diplomás minden bizonnyal felkeresi a rendezvényt, és rengeteg kedvező állásajánlattal a tarsolyában távozik.

Emellett az sem elhanyagolható, illetve az előzetes felmérések alapján bizton állítható, hogy e kimagasló kereslet a fiatal informatikus szakemberek iránt még évekig jelentkezni fog.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen az 1998-ban végzettek elhelyezkedési esélyeit vizsgáló felmérésből kiderül, hogy a Villamosmérnöki és Informatikai Karon végzettek számára a munkanélküliség szó szinte ismeretlen. Az ex-hallgatók a képzésükben a sok pozitívum mellett hiányosságként a kevés szakmai gyakorlatot, illetve a kevés szakmai anyagon túlmenő ismeretet jelölték meg. Az oktatás színvonalának elismertséget a mérnököket alkalmazó cégek is alátámasztják, akik a karon oktatott szakmai tudás piacképessége jeléül igen magas jövedelmekkel próbálják megnyerni az itt végzetteket.

Mindezek mellett a hallgatók körében 100%-os a továbbképzési igény, szakmai (2/3) és közgazdasági oldalról (1/3) is egyaránt. Ennek megvalósulási formáját a posztgraduális képzéseken túlmenően tanfolyamokban, illetve vállalati tréningekben látják.

A felmérésből az is kiderül, hogy a műegyetemisták több mint negyede az egyetemi kapcsolatokon (Karrier KözPont, állásbörze) keresztül találta meg munkahelyét. Ezt az egyetemi segítséget a hallgatók 78%-a igényelte volna.

A Műegyetemről kikerülők közül a Villamosmérnöki és Informatikai Karon végzettek helyezkednek el a legtöbb eltérő profilú vállalatnál, ami a számítástechnika és az informatika általános elterjedtségével és széles körű felhasználásával magyarázható. Az elhelyezkedett mérnökök háromnegyede első munkahelyén van még. 54%-a tervező-fejlesztő munkakörben, 10%-uk a gyártó-üzemeltető, 6% pedig a kereskedelem területén talált munkát.

A villamosmérnökök és informatikusok túlnyomó többsége (81%) szakmailag elégedett a munkahelyével és a várakozásoknak megfelelően körükben a legmagasabb a kezdő havi bruttó jövedelem is (216 ezer Ft). Közöttük 43% mondhat magáénak 201 ezer forint feletti keresetet! (Az 1999-es, KSH által számított adatok alapján szellemi foglalkozásúak országos átlagban bruttó 137 ezer Ft-ot keresnek.) A kezdő villamosmérnökök, illetve informatikusok 25%-a multinacionális, 18%-uk kizárólag külföldi tulajdonú cégnél helyezkedett el, a tisztán magyar tulajdonú cégek aránya 31%. Ezen cégek többsége 100 fő feletti alkalmazottat foglalkoztat.

Fontos még megemlíteni, hogy a hallgatók 36%-a budapesti lakos, mégis végzés után 91%-uk helyezkedett el budapesti székhelyű cégnél, ami nagyon erős főváros-központúságra utal e szakterületen!

A felmérés részletei a http://www.karrier.bme.hu cím felmérések alpontjában megtalálható.

A szervezők