Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Hidegről

Kolesztöri

Kiadványkészítés és igényesség

"...nézessük át egy hozzáértő emberrel..."

Önköltséges kollégiumi árak

Utcanevek nyomában

Zsigmond kiváló tanuló volt, hat év alatt elvégezte a nyolc éves kollégiumot, mindig színjeles eredménnyel. Debrecenben kapta első pénzkereseti lehetőségét is, egy idős bácsinak olvasott fel.

Nem helyettesíti

Az InfoSite múltjáról és jövőjéről. "Azt nem értem, hogy valaki, aki nem tanulta meg, nem érti a tárgyat, hogy veszi magának a bátorságot, hogy egy összefoglalót készítsen, amikben alapvető hibák szerepelnek."

Szakmai Könyvtár

A villamosmérnöki és informatikai szakkönyvek mellett katalógusok és szakfolyóiratok is az érdeklődők rendelkezésére állnak.

Csak hogy tudjátok...

Idézet a Gazdasági Versenyhivatal weboldaláról

Sziget 2002 nyár

CERN – a járókeretes müonok birodalma

Részecskegyorsító: kalandok föld felett és föld alatt

Programozás 24 órán át

2003. május 16-18 között került megrendezésre a III. BME Nemzetközi Nyílt 24 órás Programozói Csapatverseny a Magyar Villamosmérnök-hallgatók Egyesületének és a Schönherz Kollégium Számítástechnika Körének szervezésében, amelyen háromfős csapatok mérték össze tudásukat és kitartásukat.

A külföldi csapatok a hét elejétől kezdve folyamatosan érkeztek Budapestre, számukra a rendezők különböző látogatásokat és városnéző sétákat szerveztek. A verseny helyszínéül szolgáló Informatikai épületet már péntek délután ellepték a versenyzők, ekkor regisztráltatták be az általuk hozott elektronikus eszközöket.

Szombat reggel kilenckor a csapatok megkapták a megoldandó problémát. A feladat első része napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő ágazatához, a félvezető-technológiákhoz kapcsolódott. A kiadott feladat a széles körben használt integrált áramkörök tervezéséhez használható program elkészítése volt. A szoftvernek nemcsak magát a tervezést kellett lehetővé tennie, hanem magas szintű segítségnyújtást is hálózatok optimalizálása, automatizálása és realizálása terén. A feladat második részeként egy olyan mesterséges intelligenciával rendelkező program minél tökéletesebb verzióját kellett elkészíteni, mely képes hatékonyan játszani másik számítógép ellen egy logikai területfoglalós játékot.

A versenyzők hol vidáman, hol fáradtan dolgoztak a feladatokon. Egyes csapatok szakkönyveket hoztak magukkal, mások a hálózsákot tartották célszerű segédeszköznek, míg egy harmadik csapat kabalaállatokkal pakolta körbe magát. Az egyik teremben a táblára "Dont panic" felirat került – szerencsére azonban senki sem esett pánikba, s még a reggeli torna is belefért a programba.

Az első helyezést a neting csapat (Blahut György, Kovács Gábor, Szabó Balázs) nyerte el, második a Trial Version lett (Tringel Mihály, Nagy Gáspár, Ugron Balázs), harmadik pedig Kergebirge (Erdei Szabolcs, Viczián István, Klampeczki Zsolt). A 4000 euró összértékű díjakat az első tíz helyezett között osztották szét.

A versenyről képek és további információ a rendezvény hivatalos honlapján, a http://www.challenge24.org címen található.

Bacsárdi László