Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Gépészkari kollégiumi felvétel és szociális támogatás

Előbúcsúlevél

TDK C15

Szép új világ

Szinonim kifejezések: retinaleolvasó, átvilágító, NagyTestvér, ánusz-átmérő-mérő. Miért kell ez nekünk? Miért, kell ez nekünk?

Zenei hírek

Csajozási tanácsok, amiket érdemes betartani

Előfeladatok

Szabadság

Árlista

Ne mondja rám senki, hogy nem vagyok elég okos...

Impresszum

Történelem

Manapság mindenki azon izgul, hogy jó lesz-e a programozás oktatása így, ahogy most van, de nézzük meg azért, honnan is indult el ez.

Programozással már nyilván akkor is foglalkoztak itt az Egyetemen, amikor megjelentek az első komolyabb számítógépek, a képzésbe azonban nyilván nem rögtön került bele. Legelőször a Mérnöktovábbképző Intézet tartott ilyen jellegű tanfolyamokat, majd a hetvenes évek elején a diploma előtt állók is megismerkedhettek tanóra keretében a kártyalyukasztás fortélyaival. Hiszen akkor még nem a mai, asztali gépekkel dolgoztak, hanem teremnyi nagyságú, többnyire lengyel masinákkal. Az otthon megírt programokat pedig éjszaka futtatták le az operátorok a számítóközpontban, hogy aztán reggelre kiderüljön, hol a hiba. És a programnyelvek sem a maiak voltak, Algolt és Fortrant tanultak az akkori hallgatók.

A Pascalra való áttérés 1981-ben történt, amiben Pongor tanár úrnak elévülhetetlen érdemei voltak. Ekkor még a 4 külön szakon (technikus, műszer, híradó, erősáram) külön folyt az oktatás, mindenki azokkal a gépekkel dolgozott, amikkel tudott.

A következő lépés '86-ban történt, ekkor indult a műszaki informatika szak, és ekkor kezdett egységesedni az oktatás. Ez időben alakult meg a mai HSZK őseként a Kari Számítógép Központ, ahol már lehetett a maihoz hasonló környezetben oktatni. A C pedig, bár már régóta foglalkoztak vele itt az egyetemen, először a Unix kapcsán, csak a '90-es évek elején került be a képzésbe.

Vajon mi lesz a következő nyelv?

kz

A cikk elkészítéséhez elengedhetetlen információkkal szolgáltak a következő tanár urak: Kondorosi Károly, Kollár István, Poppe András, Székely Vladimir.