Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Nyári élményeim, avagy a gólyatábor egy áldozat szemszögéből

Ösztöndíjtábla

Egy levélváltás margójára

E! - Beköszöntő

ACM programozási verseny a BME-n

Eredmények

BME Schönherz Kollégium - 40 éves öregtalálkozó

Néhány hír a számítástechnika világából

"A Nagytestvér figyel téged..."

SAS Egyetemi Program

A SAS 1976-os alapítása óta nyitott a fiatalabb generációk irányába, speciális ismeretek közvetítésével hozzájárul a fiatalok ismeretanyagának bővítéséhez, s a diákok elhelyezkedésének megkönnyítéséhez.

Millennium

"...nekünk is van az M betűs csodából."

Újra Kucsera

Programozásoktatás máshol - avagy hogy lehet még?

Az előző számunkban megjelent "Változások az infós programozásoktatásban" című írásunk elég nagy vihart kavart. Az írással kapcsolatban – ahogyan erre olvasóink felhívták a figyelmet – elkövettünk egy-két hibát.

A cikkben egyetlen helyen sem említettük, hogy a csak Sziffrid néven bemutatott képviselőt Fejes Róbertnek hívják, a Kari Hallgatói Képviselet alelnöke, a programozásoktatás ügyét pedig már jó ideje figyelemmel követi.

A róla megjelenő kép sem volt jó választás – sokakban úgy tudatosult az egész, hogy egy egoista ember cigizés közben megmondja a frankót a karról. Továbbra is fenntartom azonban, hogy ez a kép önmagában nagyon jó (utólag még füstkarikákat is rajzolt rá a fényép készítője). Bízom abban, hogy az újságunkban sikerül a hagyományostól eltérő képeket elhelyezni – persze a decemberinél jobb képválasztással.

Ebben a számunkban szerettük volna megkérdezni a másik fél véleményét is, azonban tőlünk függetlenül a Hallgatói Képviselet megbeszélésekbe kezdett az érintett oktatókkal. Abban maradtunk a Hallgatói Képviselet tagjaival, hogy ők majd a tanárokkal együtt készítenek írást a közös álláspontról. Ez lapzártánkig nem történt meg...

Szerencsére január elején dr. Szirmay-Kalos László tanár úr megtisztelt minket egy olvasói levéllel, amelyet a 7. oldalon olvashattok. Emellett az alábbiakban három összeállításunkat is olvashatjátok. Az első egy kitekintés a programozásoktatás országos helyzetére, a második egy válogatás más felsőoktatási intézmények oktatóinak véleményéből, a harmadik pedig egy rövidebb írás karunk programozás-történetéről.

Legvégül szeretném leszögezni, hogy a múltkori interjúban Fejes Róbert a saját (illetve az általa képviselt szervezet) véleményét fejtette ki, ebben a számunkban Szirmay-Kalos tanár úr teszi ugyanezt. Szerkesztőségünk pedig nem feltétlenül vélekedik ugyanúgy.

Bacsárdi László