Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Megtagadva

"Nem létezel! Nem léteztek! Semmi sem létezik! - intett körbe a szobán."

Impresszum

Sziget 2004

"Jövőre is el fogunk menni."

SPOT fény-képrejtvény!

A KSZK jelenti...

Változások az infós programozásoktatásban

Az a probléma, hogy az oktatók és a HK közti együttműködés nem mindig a legfényesebb, nagyon sokszor történik olyan, hogy egy kisebb oktatói csoportban felmerül egy tantárgyreform-ötlet, és ezt megpróbálják a HK mellett elvinni, a HK-t nem vonják be.

Kedves TDK-zó Hallgatók!

A Jövő (német) Mérnöke

SSSL – Szent Schönherz Senior Lovagrend

Huber Krisztián (Mathifou)

Gólyatanács

A Gólyatanács a Hallgatói Képviselet kezdeményezésére idén jött létre. A HK és a GT kapcsolata nem munka jellegű, és a tagság gyakorlatilag minden kötelezettség nélküli - tiszteletben tartjuk a Senior-gárda véleményét, miszerint egyetemi pályafutásotok elején kizárólag tanuljatok és ismerkedjetek, és csak az első próbatétel sikeres vétele után (értsd: nem vágnak ki rögtön az első vizsgaidőszakban) vessétek magatokat a közéletbe.

A tanév elején még jó ideig a régi GT működik, és ők foglalkoznak az új érdeklődőkkel, míg teljesen át nem adják nekik a stafétabotot - így a tagság belenyúlik a másodévbe.

A GT célja, hogy tagjai belelássanak és beleszóljanak a HK munkájába. Elsős hallgatók nem szoktak bekerülni a HK-ba (általában a választáson sem indulnak), a GT-n keresztül viszont mi, HK-sok megtudjuk az elsősök véleményét, problémáit, így azokat is képviselni tudjuk. Emellett az elsősök között is lesznek hallgatói ügyekben jól tájékozott emberek, és szeretnénk is tudatosítani a gólyákban, hogy hallgatói problémákkal nyugodtan forduljanak a GT-tagokhoz. Nem titkolt célunk ezen túl, hogy a GT tagokból jövendőbeli HK-sokat "neveljünk ki".

A Gólyatanács levelező listájának címe: gt@hk.sch.bme.hu

Tom