Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Naplórészlet

"Ne bántsd... Mert én mondom neked, hogy Amerika..."

Sport-totó

"x"

BMgE

"... a rövidítés (BME) nem változott!"

Gazdaságos öngyilkosság

A világ minden tájáról érkeznének kis hazánkba a szerelmi bánatukban tanácstalanná váltak, hogy országunk komfortos körülményei között vessenek véget evilági létezésüknek.

Ösztöndíjosztás és Modulválasztás GTK módra

A modulválasztás talán az egyik legfontosabb és legrizikósabb téma, illetve esemény az öt év folyamán! Ha nem sikerül ezt az akadályt meglépni, akkor minimum egy évet csúszik az ember.

Erdélyi Boróka (boro)

Asterix és Obelix

Ayreon, Star One

Előrebocsátom, hogy a cikket ketten hoztuk össze Szubi barátommal: ki-ki a magának legkedvesebb témáról írt, valamint a teljesség kedvéért született egy áttekintés a többi lemezről és Arjenről.

Majoros Péter (Törpi), V. Vill.

Bosnyák Tamás (Rémusz)

Fegyelmi határozat

A Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának fegyelmi bizottsága M. G. T. egyetemi hallgató fegyelmi ügyében a 2000. január 8-án megtartott fegyelmi tárgyaláson meghozta és kihirdette az alábbi határozatot.

A fegyelmi bizottság az 1993. évi LXXX. törvény 37. §-ába ütköző magatartása miatt vétkesnek találta és fegyelmi büntetésként a Hallgatói Fegyelmi Szabályzat 2.1.c. pontja alapján és az 1999. október 12-ei Kari Tanács határozata alapján egy évre eltiltás (2 passzív félév) a tanulmányok folytatásától fegyelmi büntetéssel sújtja.

Indoklás

Az eljáró fegyelmi bizottság a 2000. január 28-án tartott fegyelmi tárgyalás során elhangzottak és a bemutatott dokumentumok alapján megállapította, hogy M. G. T. az Önálló laboratórium munkájának programozási részét mással készíttette. Ez a program szerves részét képezte a feladatnak, mivel enélkül a műszer nem működik.
A Bizottság súlyosbító körülményként vette figyelembe azt, hogy munkáját nem önállóan készítette.
A Bizottság enyhítő körülményként vette számításba, hogy a csalás tényét vita nélkül elismerte.
A Bizottság a fentiek alapján döntött a rendelkező részek szerint és a legenyhébb büntetést alkalmazta.

Budapest, 2000. január 28.