Biztonság a kollégiumban
Azt hiszem, nem mindennapi dolog az, hogy egy egyetemi kollégium bejáratát egy vagyonvédelmi kft. dolgozói biztosítsák. Márpedig nálunk bizony ez a rendszer került bevezetésre. A dolog folyamatáról, az előzményekről és következményekről faggattam Sándor László kollégium igazgatót és Csulyák Gábort, a jelenlegi KKB titkárt, így az alábbi történet bontakozott ki.
Az események folyamatát a kollégiumban történő sorozatos incidensek (rongálások, később verekedések) indították el. A KKB és az állami vezetés is úgy érezte, hogy semmilyen eszköz nincs a kezében, amivel a "háza táján" rendet teremthetne: hiába tiltott ki a KKB a kollégiumból néhány embert, ezen döntésének nem tudott érvényt szerezni. A KKB által korábban indított fegyemi ügyekben a Dékán Úr tájékoztatását követően nem történtek időben érdemi lépések, így azok jogilag elévültek, a fegyelmi tárgyalás lefolytatására már nem került sor. Mivel a károkozások tovább folytatódtak (majd újabb fegyelmit indítványoztak az újabb ügyekben), Sándor László levelet írt karunk dékánjának, amiben tájékoztatta őt a kialakult helyzetről, és segítségét kérte a megoldás megtalálásában.
Pap László válaszában határozottan kérte, hogy a kollégiumi vezetés a kitiltó határozatoknak szerezzen érvényt, a főbejáratot a kollégium saját költségén március 22-étől szigorúan őriztesse, a költségeket fedezze akár a kollégiumi kiegészítő díj emelésével is.
Mivel a károk egy részét a kollégium környékén okozták ismeretlen tettesek, véletlenszerű időkben, de ismétlődően járőrözzenek a kollégium körül, és állítsák elő akit rongáláson kapnak.
A KKB és Sándor László eleinte azt a megoldást támogatta volna, hogy kollégistákból szerveződő 2-3 fős csapatok vigyázzanak a bejáratnál, ám egy-két kör lefutása után nyilvánvalóvá vált, hogy ez nem fog menni. Laci nem érti, hogy míg a kollégiumban működő rendezvények