Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Fejérvári Bence (Bentse)

FeCat (Vasmacska Yacht Club)

"Levlistánk gyöngyszemei" sorozatunk bemutatja...

Moszkva tér

Amorphis

Már megint ezek a finnek... :)

Kalandra fel!

Koncz Gábor

Csapdában

"Szabad volt, habár nem is tudta igazából, mit jelent a szabadság."

Eltűnt egy dal

"...úgy fejeződött be a NoHAB-ok pályafutása, ahogy elkezdődött: egy gyorsvonattal."

A Villany Szakest Házirendje

"Mélyen Tisztelt Villamosmérnöki és Informatikus Alapító Szakest, Tisztelt Elnök Úr, Csodálatos Háznagy, Tisztelt Védnök!"

Ülünk a vonaton II.

Na, hát kár, hogy mondja, mer ehhez PONT értek! (Majdnem annyira, mint én a csoportelmélethez.) Gondolkozzon már: hát mi történik egy edénnyel, ha kiszívja belőle a levegőt?

EHK tükör

Aki utoljára nevet, az nem értette a viccet.

Ez egy falfirka volt. Nem tartozik szorosan az EHK tükör témájához, de.

Az egyetemi integrációs folyamatokról sok helyen sokfélét olvastam és hallottam. Lassan kialakulni látszik azonban a végső állapot. Az integrációban részt vesz a BME is, ha nem is egyesül, válik szét stb.

Az egyetemi hallgatók adminisztrációs tevékenységeinek megkönnyítésére az egyetem vezetése egy Központi Tanulmányi Osztály (KTO) létrehozására tett javaslatot. A tervek szerint ez a hallgatók számára a Központi Tanulmányi Hivatalban (KTH) fog testet ölteni, jó nagyot, kb. 20 kiszolgáló ablaka lesz. Ide a tervezet szerint mi – sokan – hallgatók rutinfeladatokkal fordulhatnánk. A Dékáni Hivatalok megmaradnának, de munkatársakat adnának a KTH-ba. A hivatal létrehozásáról még nincs végleges döntés, a kari HÖK-ök egy része szkeptikus a hivatal létrehozásával kapcsolatban.

Szintén átvizsgálás alatt áll az egyetem nyelvoktatási rendszere. Az építő javaslatokat a kari hallgatói képviseletekhez vagy az EHK-hoz juttassátok el. A szeptemberben érvénybe lépő Egyetemi TVSz ügyrendi mellékletének elkészítésére bizottságok alakultak. A bizottságok munkájában az EHK képviselői tevékenyen részt vesznek.

Bizonyára tapasztaltad, hogy az egyetem területén található faliújságokon új plakátolási rend lépett életbe. Ha eladó tuskészleted, winchestered vagy kinőtt ködmönöd van, hirdetéseidet csak meghatározott helyeken rakhatod ki. Ha rossz helyen plakátolsz, lehet, hogy megkeres egy csekk. Ragasztás előtt érdemes a Diákközpontban érdeklődni.

Az egyetem kollégiumi férőhelyei a lakhatási támogatásból kifolyólag növekedtek. Erre a félévre a Bartók Béla úti szállóban kaptunk helyeket.

A Műegyetemi Hallgatókért Alapítvány (MŰHAL) úgy döntött, hogy támogatja az Országos Tudományos Diák Kör (OTDK) konferenciáján előadó hallgatókat.

Ha van valami égbekiáltó problémád, írd meg nekünk! E-mail cím: ehk@sc.bme.hu. Az EHK honlapja folyamatos felújítás alatt áll.

Veres Gábor
(Tsóka)