Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

A ház őrei

Beszélgetés a SchönherzŐrség vezetőjével

Programozásoktatás máshol - avagy hogy lehet még?

Az előző számunkban megjelent "Változások az infós programozásoktatásban" című írásunk elég nagy vihart kavart. Az írással kapcsolatban – ahogyan erre olvasóink felhívták a figyelmet – elkövettünk egy-két hibát.

C64 zóna

"...kihasználta a 65xx család egyik legérdekesebb tulajdonságát, az úgynevezett tiltott kódok létezését..."

Pénteki Buli

HK news

Piszkos anyagiak

MAVE

Az egyesület segíti a hallgatók kapcsolatfelvételét cégekkel, valamint más országok oktatási rendszereivel is.

ARTulcsapás

Reggel

Önnön kínokozásunk útjába miért nem áll senki?

Kollégium és diákotthon

kollégiumban töltött évek felkészítik a végzett hallgatókat arra, hogy diplomával a zsebükben úgy lépjenek ki a falai közül, hogy felkészültek a rájuk váró feladatok magas szintű megoldására.

Tájékoztató
az I. éves villamosmérnök hallgatók között végzett felmérésről

1992. februárjában mind a 20 tankörben elvégeztük az OHV (Oktatók Hallgatói Véleményezése) felmérést. 299 kitöltött lapot kaptunk vissza, ez kb. a hallgatók 3/4-ét jelenti.

Az előadókra adott osztályzatok átlaga 4.11, a gyakorlatvezetőkre adottak‚ 4.25 volt. Ez az átlag nagyon kis szórással állt elő. A legjobb előadói átlagok +5%...- 9%, a gyakorlatvezetői átlagok pedig +13%...-18% eltérést mutatnak.

A számonkéréssel kapcsolatos kérdésekre az osztályzatok átlaga az alábbi volt:
15. Világosak voltak-e előre a követelmények? 3.77
16. A számonkérés rendjét elvileg jónak tartja-e? 4.19
17. Konkrétan az Ön értékelése korrektül zajlott-e? 4.68
18. A terhelést megfelelőnek tartja-e? (Ha nem: túl nagy, túl kicsi)

A DERIVE programcsomagot bemutató számítógépes foglalkozáson 160 diák vett részt (a válaszolók 54%-a). A két kérdésünkre a válaszaik: hasznosság szempontjából 3.33, érdekesség szempontjából 4.00 volt az átlagosztályzat, elég nagy szórással. Feltűnően nagy eltérések voltak abban, hogy az egyes tankörökön belül hányan vettek részt a foglalkozáson: voltak tankörök (6, 8, 11, 12, 13, 19), ahol szinte mindenki elment, és olyanok is (1, 3, 5, 7, 9, 16), ahonnét szinte senki.

Összehasonlításként Fritz Ági és Kónya Ica az informatikusoknál készített felmérést; a 70 diákból 60 válaszolt (86%). Közülük 35-en vettek részt a DERIVE-gyakorlaton (58%), ezek 66%-a tartotta hasznosnak. Több mint 80%-uk önállóan is használta a DERIVE-ot, 70%-uk javasolta, hogy a II. félévben is legyen és 93%-uk javasolta, hogy jövőre is csináljunk valami hasonlót az I. éveseknek.

Dr. Recski András