Impulzus

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja

Sporthírek

A legutóbbi Impulzus megjelenése óta megint számos sportrendezvényre került sor, melyek eredményeit az alábbiakban olvashatjátok.

A beszámolónk első rendezvénye a március 30-ai Alagsori NonStop foci, melyen 5 csapat indult. A bajnokság délben kezdődött, és az utolsó meccs fél 10-ig tartott. A végeredmény körmérkőzéses rendszerben dőlt el:

1. 1610

2. Pia Fia

3. Bikák

4. Adteaucs

5. 100% Antibuda

A szokásos félévi DSK-kirándulásra március 30. és április 1. között került sor Mátraderecskén. A jól felszerelt szálláson (volt sportcsarnok :)) egy remek hétvégét töltött el csapatunk, velünk tartottak a régen végzett nagy öregek és a DSK-val most ismerkedő elsősök is.

Idén április 7-én 11. alkalommal került megrendezésre az ország egyik legnagyobb felsőoktatási futóversenye, a Szarvasűzők, melyen karunk is képviseltette magát. Az útvonal Eger és Miskolc között vezetett, összesen 72 km hosszan. A versenyen a 12 főből álló csapatunk (8 fiú, 4 lány) a tavalyi 6 óra 9 perc 8 másodperchez képest majdnem 40 percet javítva a 18. helyet szerezte meg 5:31:55-es időeredménnyel. Az idei kategóriánkban a BME csapatai között elsők lettünk.

12. szakasz5,222:4722Ferenczi Balázs

A Csillagtúra utáni vasárnapon rendeztük meg az idei félév 2. dartsversenyét. A rendezvényen már többen vettek részt, mint az előzőn, de szeretnénk a versenyzői létszámot tovább emelni. A verseny végeredménye:

1. Rózsa Tamás (építő)

2. Kovács Olivér (építő)

3. Vincze Gábor (vill.)

4. Tamás Csaba (vill.)

Egy nagypályás focibajnokság terve régen felmerült bennünk. Ennek előzeteseként kipróbáltuk, hogy milyen egy ekkora pályán kergetni a labdát. A nagy esemény április 25-én került megrendezésre a BJKMF pályáján. A meccs remek hangulatban, ragyogó időben zajlott. A kezdeti nehézségek ellenére (gyk: nem voltunk a pálya méretéhez és talajához hozzászokva) a végére jó kis meccs kerekedett. Kb. 27-28-an vettünk részt és a kellemes hangulatú játék végén a sárga trikós csapat nyert 7–7 re. :)

Április 26-án lezajlott a Tavaszi Csúcstartó, melynek keretében idén kilenc sportágban/számban avattunk bajnokot:

3. Csernozjom

A szabadtéri kispályás focibajnokság a lapzárta időpontjában az elődöntőknél tartott. A 8 csapatos bajnokság indulói 2, egyenként 4 csapatos csoportba lettek besorsolva, melyből az első két csapat jutott tovább az elődöntőbe, ahol keresztbejátszással dőlt el a döntő résztvevőinek kiléte:

Pia Fia – Medve és a többiek 1 – 2

Száguldó Vörös Október (SZVO) – Real Betlis 4 – 2

A döntőbe, melyre lapzártánk után került sor, az SZVO és a Medve és a többiek került be.

Mikorra ez az újság a kezetekbe kerül, addigra már lezajlott az Evezősnap (május 1.), a Biliárd verseny (május 3.), és a Vízimajális (május 10.), mely az elmaradt Vízinyuszit hivatott pótolni.

Április végére sikerült egy régen húzódó, de már nagyon szükségés felújítást megcsinálnunk: a szaunázóhelyiség új belső burkolást kapott. Használjátok egészséggel, és vigyázzatok rá, hogy minél tovább állhasson a rendelkezésetekre!

Kosárlabdacsapatunk már egy éve veretlen! Az előző félév végén jutottak be az új ligába, ahol nem találtak legyőzőre, és így a legjobb mutatóval, az első helyen zárták az idényt.

Végül, de nem utolsó sorban a DSK vezetésében is volt személyi változás: az eddigi elnök, Ferenczi Balázs (Patkány) leköszönt, helyét Borbély Zsolt (Zsolti) vette át.