Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Ayreon, Star One

Előrebocsátom, hogy a cikket ketten hoztuk össze Szubi barátommal: ki-ki a magának legkedvesebb témáról írt, valamint a teljesség kedvéért született egy áttekintés a többi lemezről és Arjenről.

Britney Spears az orvosi szakértők véleménye szerint még szűz

Interjú Serény Györggyel

Nagyon sokszor van olyan is, hogy dolgozom és még arra is nagyon nehezen szánom rá magam, hogy a WC-re kimenjek, mert nincs hozzá energiám, hogy megszakítsam a munkámat. Igazából ez a késéseim oka is.

Tichy-Rács Bence, II. Vill.

Scriptíz

"...a HPL ugye valami scriptnyelv?"

InfoBörze Y2K

"... e kimagasló kereslet a fiatal informatikus szakemberek iránt még évekig jelentkezni fog."

Kollégiumi körök

Kollégiumi körök bemutatkozása.

Olvassunk!

Megcáfolását (vagy meg nem cáfolását) az olvasóra bíznám. A bulikról csak annyit, hogy voltunk más karok gólyabáljain, a saját gólyabálunkon, részt vettünk a Villanykari Korsóavató Szakestélyen.

A villamoskari Hallgatói Képviselet

Fontos, hogy Ti, a hallgatók minél többet lássatok a Hallgatói Képviselet munkájából, minél naprakészebb információval rendelkezzetek a Kar és az Egyetem életéről, vagy akár a felsőoktatás-politika legfontosabb áramlatairól.

Felsőoktatási Tankönyv- és Szakkönyvvásár

Műegyetemi állásbörze – 2004 ősz

Az állásbörzék szerepe napjainkban – oly sok mindenhez hasonlóan – folyamatosan változik, átalakul. Aki arra számít, hogy a rendezvényről munkaszerződéssel, esetleg biztos ajánlattal tér haza, csalódni fog. Ma a börzék egyre inkább a kölcsönös információszerzés fórumaivá válnak. A megjelenő cégek ezeket az alkalmakat a munkaerő-kínálat feltérképezésére használják fel, adatbázist építenek az irántuk érdeklődő álláskeresőkből, illetve itt tájékozódnak a munkapiacon megjelenő pályakezdők végzettségéről, igényeiről. A másik oldalon az állást kereső diákok és friss diplomások az egyetemi állásbörzéken szerezhetnek első kézből információt arról, hogy a munkaadók milyen elvárásokat támasztanak velük szemben, milyen típusú szakemberekre szükségük. Természetesen konkrét állásajánlatokat is kínálnak a cégek, amelyeket a rendezvényen jelentkező fiatal álláskeresőkkel szeretnének betölteni, egy vállalattal való kapcsolatfelvétel viszont túlmutat egy adott állásajánlatra való jelentkezésnél. Gyakran előfordul, hogy egy munkaadó a rendezvény időpontjában egyetlen állásajánlatot sem kínál (legfeljebb perspektívát), az azt követő fél évben viszont több, a rendezvényen jelentkező szakembert is felvesz megüresedő vagy újonnan létrehozott pozícióiba. Az 1-1,5 éves gyakorlattal rendelkező mérnökök körében végzett felméréseink azt mutatják, a műegyetemisták 14-15 %-a helyezkedik el az állásbörzék segítségével, legtöbbjük a rendezvényt követő 3-4. hónapban.

Az idei évben az őszi Műegyetemi Állásbörze, 2004. október 27-28-án kerül megrendezésre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi épületében.

A szervezők legfőbb célja, hogy a fiatal, felsőfokú végzettségű szakembereket kereső vállalatok és az állást, szakmai gyakorlati helyet, diplomatémát keresők (nemcsak a műszaki, informatikai végzettségűek, hanem a gazdasági, pénzügyi, bölcsészettudományi diplomások is) egymásra találását megkönnyítsék. Mivel a rendezvény ideje alatt a kiállító vállalatok cégelőadások keretében is bemutatkozhatnak, így az elhelyezkedni akarók betekintést nyerhetnek a cégek életébe, mindennapjaiba, konkrét információkat szerezhetnek a vállalatok szakmai elképzeléseiről, fejlesztési terveiről, a betöltendő pozíciókról. A prezentációk utáni kötetlen beszélgetések pedig kiválóan alkalmasak a kapcsolatfelvételre.

Akkor is érdemes a rendezvényen részt venned, ha szakmai gyakorlati helyet, részmunkaidős állást, esetleg diplomamunka-, illetve szakdolgozat-témát keresel. A vállalatok ilyen jellegű ajánlatait is összegyűjtöttük a Kalauzban és a honlapunkon egyaránt.

A börzék másik fontos célkitűzése, hogy átsegítse az álláskeresőket az előttük tornyosuló kihívásokon. Itt "szokhatod" az interjúk, az Assessment Centerek légkörét, intelligencia és személyiségtesztek kitöltésére és kézírásod grafológiai elemzésére is lehetőséged nyílik. Próbainterjúkon vehetsz részt, melyeket követően profi kiválasztási szakemberek "elemzik" viselkedésed, előnyös és javítandó megnyilvánulásaid, tanácsokat adnak. Ha még nem keresel állást, de ki szeretnéd magad próbálni szimulált interjún, assessment centeren, grafológiai gyorselemzésen, logikai játékokkal tennéd magad próbára, ezt is megteheted az Állásbörze ideje alatt.

Egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a megfelelő munkahely megtalálása komoly, nehéz feladat. Ma már nem elég nagyon jó szakemberré válni, a megszerzett tudást el is kell tudni adni! Az álláskeresést is tanulni kell! Napjainkban nélkülözhetetlen az önéletrajzírás, a pályázás fortélyainak, az interjún várhatóan elhangzó kérdéseknek az ismerete; fel kell készülni a kiválasztási folyamatra, a jelentkezés "menedzselésére" is!

Az álláskeresésre, elhelyezkedésre való felkészülésedet a rendezvény (http://www.allasborze.bme.hu/)és aKarrier Iroda honlapján (http://www.karrier.bme.hu/) található hasznos információk, cikkek, önéletrajz és kísérőlevél minták is segítik, és személyesen is szívesen állunk a rendelkezésedre!

BME Karrier Iroda, 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.

Tel: 463-3845, 463-3840

Fax: 463-3844

E-mail: karrier@sc.bme.hu