Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Diákhitel

A gyakorlat elmélete

Zengő

Nem álltak mindig tornyok a hegycsúcsokon. Régen még a hegységek legmagasabb csúcsaira is föl lehetett jutni. Kilátót építettek oda, hogy onnan gyönyörködjenek a tájban az emberek.

Életkép

Mindenki óriási cuccokkal. Az egész délelőttöt azzal töltötték, hogy karácsonyi ajándékokat válogattak.

Fiókmélye

Rohanás

"Na de hova rohannak ők is? Sietnek meghalni."

Tájékoztató az I. éves villamosmérnök hallgatók között végzett felmérésről

Unalom

„Nem emberek. Én tudom. Orvos vagyok, genetikus."

10 éves a Villamosmérnöki Kar

Cím nélkül

Aktuális ZOH!

Szemelvény az Exit programmagazin Felsőoktatásitörvény-módosításról szóló cikkéből:

"...A sikeres felvételi után háromnegyed éves képzésre vesznek fel az egyetemre. Ennek elvégzésével mindenki BA/BSC [...] diplomát kap. Ha a diploma után még tovább szeretne tanulni az ember, újabb sikeres felvételi után részt vehet egy féléves képzésben, amely MA/MSC [...] diplomát ad..."

Természetesen elírásról van szó – figyelmetlenül betűvel írták ki a 3/4-et és az 1/2-t –, de azért megfordult a fejünkben, hogy hogyan fogjuk belegyömöszölni a tantervünket egy és negyed évbe: "Tisztelt hallgatók, ez a szilícium, most pedig egy pár szót a deklaratív programozásról." :-)

Köszönjük Komcsynak és Edwardnak a kommentet és hogy felhívták figyelmünket a cikkre.