Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Műegyetemi Állásbörze Felkészítő Napok 2005

A hagyományosan – már tizenkettedik alkalommal – megrendezésre kerülő programsorozat felöleli az összes témát, amely egyáltalán kapcsolatba hozható az álláskereséssel.

Könyvajánló

Amit teszünk, nem más, mint hogy megpróbáljuk tudatosítani, közérthetővé tenni a felgyülemlett tudást, hogy az olvasó ezzel felvértezve járulhasson hozzá a betegségek leküzdéséhez.

Qpaszám

EHK-tükör

Együttműködve a KTH leendő vezetőségével, az EHK koordinálásában a karok bevonásával elkezdődött a hallgatók felvilágosításához szükséges előkészítő munka, hogy minden információhoz hozzájussatok még időben. Ezt egyelőre jelentősen akadályozza, hogy nincsenek még készen az Ügyrendek.

HKnews

Nemsokára tényleg áttérünk a frankó adatbázis alapú hírrendszerre.

Kalandozások Európában

Pozsonyban a tömegközlekedés 10, 30 és 60 perces jeggyel működik, de úgyse nagyon kell majd: a város érdemi része nagyon kicsi.

Csapdában

"Szabad volt, habár nem is tudta igazából, mit jelent a szabadság."

Elavult, öreg szakik

Mostani, state-of-the-art tudásunk idejét múlja, s ugyanúgy, ahogyan nagyanyáink nem értik a mobiltelefont, mi sem értjük majd a... azt a kis kékeszöld valamit, amit majd csak húsz év múlva fedeznek fel.

Ember

Jelenés

Fejérvári Bence

VIII. műszaki informatikus

Fejérvári Bence vagyok, 8. évfolyamos informatikushallgató. Közéleti tevékenységemet a Schönherz Kollégium Házmesteri posztján kezdtem (itt foglalkoztam a Villamosmérnöki és Informatikai Kar teljes kollégiumi adatbázisával), majd egy év munka után én lettem a Központi Kollégiumi Bizottság Érdekvédelmi Reszortjának vezetője. Újabb egy év után a KKB titkárává választottak (ezt a posztot két éven keresztül töltöttem be). Ezek mellett részt vettem az Egyetemi Hallgatói Képviselet (EHK) kollégiumokkal foglalkozó bizottságának munkájában. Az elmúlt három évben Hallgatói Képviselőként dolgoztam a HK-ban, amelyből az elmúlt két évben EHK képviselőként vettem részt a HK munkájában.

Az elmúlt évben a ciklus elején tapasztalható kemény munkának köszönhetően szerencsére nem volt annyi "házon belüli" probléma, mint előtte, így figyelmem és energiám nagy részét az EHK-ban végzett munkámra fordíthattam. Az előző ciklus elején tapasztalható viharok itt is elcsendesedtek, ezért képviselőtársammal (Dibó Zoltánnal) sikeresebben tudtunk a Karunkat is érintő szakmai kérdésekkel foglalkozni. Munkámat folytattam az EHK Pályázati Bizottságában (annak vezetőjeként), több más bizottságban (pl. EHK Belső Kollégiumi Bizottság, BME József Nádor Emlékérem Bizottság), valamint az EHK jegyzőkönyvvezetőjeként. Az EHK-ban végzett munkáimon kívül a legnagyobb feladatom az EHK és a VIK HK közötti információcsere, amelyet érzésem szerint jól teljesítettem.

A következő évben szeretném folytatni az EHK-ban megalapozott munkámat, amelyhez segítségedet kérem.

E-mail: bentse@sch.bme.hu