Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

A vándor

"Az út hosszú volt, évtizedekben mérhető."

Kórházajánló II.

Fegyelmi határozatok

"...egy félévre eltiltja tanulmányainak folytatásaitól."

Steiner Gábor (Steinci)

Schönherz Hegymászó Kör

A Kecskehegy áthajló repedésein vagy a mediterrán hangulatú hegyoldalból kikandikáló Oroszlán-sziklákon való felkapaszkodás során belekóstolhatunk a sziklamászás szépségeibe.

EHK-tükör

Mindenhonnét a mi szép jövőnk 3D-s képei és az elmúlt 50 év árnyai vesznek bennünket körül.

MusicMania

"Stormwitch, Royal Hunt"

Állásbörze

Jó, azt tudtam, hogy recesszió van, de hogy ennyire...

Néhány adalék...

...a villamosmérnöki és informatikai tudományok poétikai előzményeihez Füstöss László tanár úr tollából.

Kell vagy nem kell?

Csiszár László (Tsiszi)

IV. műszaki informatikus

Sziasztok, Csiszár László, negyedéves informatikushallgató vagyok. Egy éve veszek részt a Hallgatói Képviselet munkájában. Legfőképpen két fő terület ragadott meg, főleg tanulmányi és szociális ügyekel foglalkozom.

Az elmúlt évben részt vettem az ösztöndíjtábla sokat vitatott átalakításában, mellyel ugyan sokan nem értettek egyet, de szerintem sokkal igazságosabb rendszert sikerült kialakítani. Idén nyáron dolgoztuk ki Nessievel és Bálinttal a szociális támogatás kiírását, mellyel igyekeztünk egy jól kiszámítható, egyszerű, könnyen kezelhető rendszert kialakítani. Szeretném, ha erre a területre a jövőben is nagyon odafigyelnénk, hogy mindenki számára egyszerű és igazságos elosztást tudjunk garantálni.

Másik fontos területe az idei munkámnak a tanulmányi ügyek nyomon követése. Igyekeztünk jó kapcsolatot kialakítani karunk oktatóival, hogy a fontosabb döntésekben fokozottan figyelembe vegyék a hallgatók, azaz a leendő mérnökök érdekeit, ezáltal is emelve a képzés színvonalát. Ezt nagyon fontos dolognak tartom, ugyanis az elkövetkezendő időszakban jelentős változások várhatók a magyarországi felsőoktatásban (gondolok itt a bolognai folyamatra), melynek során egyetemünkre nagy veszély leselkedik, amennyiben nem sikerül kialakítani egy korszerű, magas színvonalú képzési struktúrát. Szeretném, ha el tudnánk érni, hogy az egyetem vezetői a hallgatókat partnernek tekintenék, és bevonnák őket a fontosabb döntések, átalakítások előkészítésébe.

Nagyon fontosnak tartom, hogy a megalakuló HK egy igazi közösséget alkosson, ne csak munkakapcsolatról szóljon a következő egy év. Azt hiszem, igazán szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy egy ilyen baráti társaság alakult ki, és remélem, a következő évben is tevékeny tagja tudok lenni az új HK-nak. Ehhez kérném a segítségeteket!

E-mail: tsiszi@sch.bme.hu