Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Irodalomóra helyett

A 2000. május 10-15-én megrendezett kari tanulmányi versenyek eredménye

HKnews

Barcelona-Dakar

Az egyetlen barát

"Engem senki sem szeret"

Gondolataim

"Öröktől valónak tetszik, s aki öröktől való, az talán örök."

Magyar sikerek a berlini futásíjász EK-n

Levlistára jött:

MusicMania

"...erre a percre várok, mióta egy éve először láttam a kolesz hálón felbukkant koncertvideójukat!"

Home, sweet home – Piszkos ügyek

J. rutinos problémamegoldó, és valószínűleg nem az ő feladata, ha ennyire nem érdekli. Így hát R.-rel kezdtem el beszélgetni.

Csiszár László (Tsiszi)

IV. műszaki informatikus

Sziasztok, Csiszár László, negyedéves informatikushallgató vagyok. Egy éve veszek részt a Hallgatói Képviselet munkájában. Legfőképpen két fő terület ragadott meg, főleg tanulmányi és szociális ügyekel foglalkozom.

Az elmúlt évben részt vettem az ösztöndíjtábla sokat vitatott átalakításában, mellyel ugyan sokan nem értettek egyet, de szerintem sokkal igazságosabb rendszert sikerült kialakítani. Idén nyáron dolgoztuk ki Nessievel és Bálinttal a szociális támogatás kiírását, mellyel igyekeztünk egy jól kiszámítható, egyszerű, könnyen kezelhető rendszert kialakítani. Szeretném, ha erre a területre a jövőben is nagyon odafigyelnénk, hogy mindenki számára egyszerű és igazságos elosztást tudjunk garantálni.

Másik fontos területe az idei munkámnak a tanulmányi ügyek nyomon követése. Igyekeztünk jó kapcsolatot kialakítani karunk oktatóival, hogy a fontosabb döntésekben fokozottan figyelembe vegyék a hallgatók, azaz a leendő mérnökök érdekeit, ezáltal is emelve a képzés színvonalát. Ezt nagyon fontos dolognak tartom, ugyanis az elkövetkezendő időszakban jelentős változások várhatók a magyarországi felsőoktatásban (gondolok itt a bolognai folyamatra), melynek során egyetemünkre nagy veszély leselkedik, amennyiben nem sikerül kialakítani egy korszerű, magas színvonalú képzési struktúrát. Szeretném, ha el tudnánk érni, hogy az egyetem vezetői a hallgatókat partnernek tekintenék, és bevonnák őket a fontosabb döntések, átalakítások előkészítésébe.

Nagyon fontosnak tartom, hogy a megalakuló HK egy igazi közösséget alkosson, ne csak munkakapcsolatról szóljon a következő egy év. Azt hiszem, igazán szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy egy ilyen baráti társaság alakult ki, és remélem, a következő évben is tevékeny tagja tudok lenni az új HK-nak. Ehhez kérném a segítségeteket!

E-mail: tsiszi@sch.bme.hu