Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Rövid hírek Házunk tájáról

Nylonzacskó-pukkasztás az Interneten

Aki kicsit is ért a Flash-hez, tudja, hogy egy ilyen játékot összerakni maximum félnapi munka, egy kis animáció meg néhány hang, hogy azért kicsit változatos legyen, plusz minimális programozás ActionScript-ben.

Kolesztöri

Titanik

"... fiú lánnyal, fiú fiúval, lány lánnyal, egyedül, kettesben, sokasban, amit szabad, s amit nem azt is..."

Scriptíz

"...a HPL ugye valami scriptnyelv?"

Varga István, IV. Info.

Életkép egy büféinfós hétköznapjáról, elmondva szabadköltészetben

Kedves olvasóink, GTK-s, VIK-es, TTK-s hallgatók!

Gyomornyugodva aztán helyet, időt, lehetőséget, munkaerőt engedett, hogy mindannyiunk örömére egymás után 3-5-7-szer összeeresszük szerkesztőségeinket, megismerhessük egymás idióta szokásait, megtudjuk néhányunk féltve őrzött titkát, veszekedjünk arról, mi miért jó, és ez önmagában miért a legnagyobb baromság, amit valaha hallottunk.

A teafilter

Hmm...

ARTulcsapás

Másodszor utoljára

Én már végeztem a világgal
Ma ő végez velem
Csalódtak bennem az Istenek
Nincs hát e Földön helyem
Könnyűnek találtattam, mert nem ízlett
A Tudás Almája
Másodszor sem ragadott magával
A Kígyó biztatása
Eltűnök hát e Világból, mert
Nincs itt számomra hely
A tudás és dicsőség babérja ezeken
A Fákon nem nekem terem
Alkalmatlan vagyok a Földi ragyogásra
Eltűnök hát a Sötétben
Hagy legyek a Pokol lámpása

Kór

Az elhagyatott temetők komisz csendje borul ránk
A dőlöngélő keresztek között, a gaz lepte hantokon
A beomlott kripták hideg magányában csendesen
Haldokolunk

A távoli utcákról csak a rothadó álmok bűzét hozza a szél
A felrepedt testekből már nem ömlik a genny, már nem nem tépi a láz
Meggyötört, összetört holnapjainkat
Már nincs semmi baj, már nincs semmi

Tegnapi hitünk kiterítve fekszik az úton, az arra járók rá-rátaposnak
Méla undorral ez is csak egy kóbor senki volt őrült, ki hitt még
Ó a balga Hitte az embert s a szépet hitte az elfelejtett meséket
Most itt fekszik élettelen nem megmondtam élhetetlen

Szép lassan elmerülünk, már sikolyunk se száll kétségbeesetten
Nem fohászkodunk Istenhez, Emberhez csak elbukunk lassan
Szennybe, s magunkba temetve el innen a sohatöbbé életbe

Mert tiéd a pénz

Te adhatsz és ítélhetsz
mert tiéd a pénz
Te úr vagy s én csak szolgád
mert tiéd a pénz
Szólhatsz s megtagadhatsz
mert tiéd a pénz
Saját (ostoba) képedre formálhatod a világot
mert tiéd a pénz
Feltámaszthatsz halott isteneket
mert tiéd a pénz
Szétszórhatsz igaz álmokat a szélben
mert tiéd a pénz
Te szólhatsz a világ nevében
mert tiéd a pénz

De

Mondd csak. Ha nem bűvöl már minket a pénz
S nem bénítja meg kezünket a rettegés
S ha Isteneid eldobnak majd
Mert számukra már semmit sem érsz
Mondd
Meg mered-e majd kérdezni magadtól hogy
Mitől félsz

Süt a nap

Kisütött a nap
Előbújt végre,
Hogy sápadt
Hullafoltokat
Rajzoljon az égre

Egy haldokló remény gyak-iv fejfájára

Reméltem
S tudtam is talán
Remegtem boldogan
Hogy legyőztem a reszkető halált
S akkor Ti
Arcomba löttyintitek a megvetést
S ezt a sánta undorító tudás-koholmányt

Tisztelettel: Riz Péter