Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Magyar Linux

Impresszum

Amatőr rádiós, profi űrkutató

Interjú Gschwindt András tanár úrral

Sajtófesztivál

"A miniszterelnök úr szereti a Danone-termékeket?"

Impresszum

103 - 171

"A jegyzőkönyvbe viszont más került..."

C64 zóna

"...kihasználta a 65xx család egyik legérdekesebb tulajdonságát, az úgynevezett tiltott kódok létezését..."

Hallgatói Képviselet 1999/2000

Új helyen az Impulzus szerkesztősége

Szabaddá vált a menekülési útvonal

HK választás afterfeeling

Azokra a rendkívül intelligens figurákra, akik úgy any... vélekedtek, hogy a csokival lettek megvéve a szavazatok, szót sem vesztegetnék, hiszen nekik az sem ért el az agyukig, hogy MINDENKI kapott, nem csak az, aki "jó helyre húzta az X-et."

MusicMania

A sorozat mostani számában egy hajdanán szép napokat megélt társulásról és egy jelenleg emelkedőben levő zenekarról lesz szó, egyikük a középkori romantikával ihletett, másikuk pedig a klasszikus hatású csoportba tartozik.

Stormwitch

A Stormwitch hivatalos történetének kezdete a metal hőskorába nyúlik egészen vissza, a 80-as évek első felébe, amikor a brit metal-újhullám jegyében az együttesek egymás hegyén-hátán alakultak. Ezek nagy része, egy-két album után el is tűnt, a kevés túlélő között azonban ott volt a viharboszorkányról elnevezett német kvintett is. Első stúdióalbumuk 1984-ben jelent meg "Walpurgis Night" címmel, melynek hangzása a többi kortárs elsőlemezes bandáéhoz volt hasonlatos, de a biztató jelek már ezen is ott voltak. Akkoriban még nem volt szokás 2-3 évet várni az újabb termésre, így a második lemez, a "Tales of Terror" már egy évvel később napvilágot látott. A zenekar "fekete romantika"-ként emlegetett stílusát leginkább Lee Tarot (gyári nevén Harald Spengler) gitárosnak köszönheti, aki az Oscar Wilde, Sir Arthur Conan Doyle, Lovecraft rémtörténetei által inspirált szövegeit sikeresen ötvözte a sötét, borongós, misztikus de dallamos melódiákkal.

A Stormwitch fénykorát a következő két év jelentette, a 86-os "Stronger Than Heaven" és az azt követő 87-ben napvilágott látott "The Beauty and the Beast" maga a tömény 'witch esszencia, minőségük mind hangzás, mind zene terén a csúcspontot jelentették. A Beauty LP egy szinte teljes slágeralbum, számos olyan felejthetetlen dallammal, mint a címadó szám, vagy a gyönyörű "Tears by the Firelight" és a vad "Call of the Wicked". A "Stronger"-en található "Ravenlord"-ot pedig a jelenkor true-metal üdvöskéje, a Hammerfall is feldolgozta 1996-ban afféle tribute jelleggel, ezzel egy kis retro-ismeretséget biztosítva a Stormwitchnek. A dicsőséges éra egy magyarok számára is emlékezetes lenyomata az 1989-ban rögzített koncert album, a "Live in Budapest", mely főleg a Beauty albumra támaszkodik, de megidézi a régebbi alkotásokat is egy-egy szám erejéig.

Még ebben az évben a boltokba került az "Eye of the Storm" stúdiólemez is, mely az elődeinél jóval lágyabb hangvételűre sikeredett, több rajta a ballada, mint valaha, minek következtében a régi rajongók meglehetősen kétkedve fogadták. A baj csőstül jött, az alapító Tarot és gitáros Steve Merchant rövidesen elhagyta a fedélzetet, az újabb lemezre, a 92-es "A War of Wizardsra" – egy Tolkien: Gyűrűk ura köré épített konceptalbum – már 3 évet kellett válni. A banda hattyúdalának (egyelőre) a 94-es "Shogun" számít, azóta mindössze egy "Priest of Evil" című válogatásalbum jelent meg. A tagok ettől függetlenül még mindig aktívak, egyszer már szó volt az újjáalakulásról, de ez a különböző projektek miatt végül is nem jött össze. Addig is, aki vonzódik a középkorias, sötétebb romantikához, az feltétlenül próbálja meg beszerezni ismerőseitől az albumokat (főleg a korábbiakat érdemes, bár ezeket valószínűleg csak kazettán lehet, mert mind vinylen, mind CD-n nagyon ritkának számítanak).

http://tinpan.fortunecity.com/doowop/594/indexb.html
http://stormwitch.cjb.net/


Royal Hunt

A dán Royal Hunt-ot Steen Mogensen bőgős és André Andersen billentyűs alapítótagok hívták életre a 90-es évek elején megannyi demózás és felállás-változás után. André Moszkvában született és már 5 évesen zongorázni tanult. A sok klasszikus mellett 14 évesen felfigyelt a rockzene klasszikusaira is, főleg a Deep Purple "In rock"-ja volt rá hatással. Míg a komolyzenében Paganini és Mozart darabjai tették rá mély benyomást, addig a "könnyű" műfajból Jon Lord és Rick Wakemen (YES billentyűse is volt) játéka ejtette ámulatba, akik a klasszikus zenét próbálták rock környezetbe ágyazni. Andersen Dániába költözött, egy stúdiót épített, és végül is e helyen találkozozott Mogensennel. Itt határozták el, hogy a közös kedvencek, mint a YES, Rush, Purple, Saga, Queen és a klasszikus hatások szellemében alapítsanak egy együttest, amely a dallamos, progresszív hard rock és a nagyzenekari elemek elegyéből táplálkozó egyedi muzsikát játszik.

A kísérlet első eredménye "Land of the broken hearts" címmel 1991-ben jelent meg Skandináviában, Japánban és az USA-ban. Ezt intenzív turné és a szokásos "második lemezes" lelki teher követte. A "Clown in the mirror" nagyon rövid idő alatt lett felvéve, a mixelését pedig már a közben újraindult turné alatt végezték. A kimerítő életmódot nem bíró énekes helyére új torok érkezett a Japán koncertkörút előtt, azonban Kobe-Osaka környékén pont ekkor hatalmas erejű földrengés pusztított, így a fellépések veszélybe kerültek. Ennek ellenére Andsersenék nem törölték a koncerteket, és egy óriási sikerű sorozatot játszottak, programjukba építve egy, az áldozatok emlékének dedikált számot, amely a turné után kislemezként megjelenve "véletlenül" hatalmas siker lett. A következő, "Moving Target" LP volt az első, amit hivatalosan is kiadtak Európában. Így történhetett az, hogy míg az RH százezres eladásokat produkált például Ázsiában, addig az öreg kontinensen jószerivel ismeretlenek voltak.

A színvonalában minden addigi elődjét felülmúló "Paradox" 1997-ben jelent meg, de ennek folytatására két évet kellett várni. A szólómunkába kezdő énekest elküldték, André pedig saját projektbe kezdett. 1999-ben végül is az új, szintén remek hangú énekessel kiegészülve kiadásra került a "Fear", amely ugyan nem változtatott semmit a bevált recepten, mégis a legerőteljesebb és legérettebb album, amit az asztalra tettek.

http://www.royalhunt.com/

-Cham