Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Home, sweet home – Piszkos ügyek

J. rutinos problémamegoldó, és valószínűleg nem az ő feladata, ha ennyire nem érdekli. Így hát R.-rel kezdtem el beszélgetni.

Budapesti Szkeptikus Konferencia – 2004. február 28.

Számomra ezzel sajnálatos módon hitelét vesztette a bűvész, aki előhozakodott azzal, hogy ő Uri Geller minden trükkjét tudja, illetve hogy Geller egy feltörekvő brit bűvészként kezdte, akit menedzsere tett azzá, aki.

Villamosmérnök himnusz

Ja, az Újvár?

Néhányan talán éhen is halnának háló hiányában, hiszen nem menne a Netpincér – bár állítólag már valaki egyszer látott olyat, aki a koleszból telefonon rendelt pizzát.

1440 perc a gép mellett

"... avagy mégis tudnak a BME-sek programozni?"

Sztriptíz (test)közelből

Impressziók – II.

A Ti ágyatokban alszom. GPRS-hídon a világhoz kapcsolva – vagyok. Hozzátok kötve. Enyém a világ, és én a világé vagyok. Budapesten, San Diegoban, Bernben – Tiszaszentimrén, mindenhol.

Impresszum

Mi vár rám?

Téli nap – és ami azóta történt

A programban többek között szerepelt a kollégiumi körök költségvetés- és repiigényeinek elbírálása, valamint több, a közösséget érintő témával foglalkozó előadás.

Pszi-kör

A Kultúr Reszorton belül talán az egyik legfrissebben alakult kör a Pszi-kör. Még nyár elején az akkori körvezetővel, Szabó Istvánnal beszélgettünk.

–Mikor és hogyan alakult a kör?

–2003. október tájékán voltak az első rendezvények. Először kitaláltam, hogy legyen az első előadás témája az eneagram, ami egy személyiségtípus-rendszer, és gondoltam tök jó lenne ezt megismertetni másokkal. Aztán eszembe jutott, hogy van egy csomó ismerősöm, aki szintén foglalkozik pszichológiával, így gondoltam ne csak egy előadást szervezzünk, hanem többet. Az első rendezvényen jelentkezett egy srác, aki azóta is aktív tag, azóta lassan heten vagyunk a Pszi-körben.

–Mik a kör hosszú távú tervei?

–A fő célunk az, hogy egy kis színt vigyünk a kollégisták életébe. Én azért kezdtem ezeket az előadásokat szervezni, hogy nyitottabbá tegyem az emberek gondolkodásmódját, minden tekintetben, és nem csak feltétlenül pszichológiai szempontból, hanem remélem ennek az élet más területein is lesz hatása. Egyik hosszú távú célunk, hogy alakítunk egy pszichológiai könyvtárat, ahol bárki kölcsönözhet könyveket. Ebből egyelőre nem lett semmi, mert nem kaptunk támogatást. Másik hosszú távú célunk, hogy kiképezzünk néhány embert a pszichológiára a gazdasági körből, reklámpszichológia témában, és akkor tudnánk segíteni a házban a plakátolás megtervezésében és projekt vezetési feladatok elvégzésében.

–Kiket hívtok meg előadni?

–Van egy vezérfonál, ami mentén szervezzük az előadásokat. Ez ilyen hétköznapi pszichológia, amit a mindennapi életben is jól lehet használni, pl. szociál–, munka– vagy személyiség pszichológia. Ilyesmiből válogatjuk ki a témákat, és próbálunk mindig valami érdekeset választani.

–Aki érdeklődik az hogy tud csatlakozni hozzátok?

–A weblapunkon kinn van minden info, hogy kit kell keresni, van nyilvános levlistánk (pszi@sch.bme.hu), oda is lehet írni és persze személyesen is meg lehet minket keresni.

Barbi