Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Heltai Jenő: Altató mese egy ébresztőóráról

A Villany Szakest Házirendje

"Mélyen Tisztelt Villamosmérnöki és Informatikus Alapító Szakest, Tisztelt Elnök Úr, Csodálatos Háznagy, Tisztelt Védnök!"

Az Informatika épület története

Kovács Csaba Tamás (Tsaby)

Inkvizíció

Sporthírek

"A legutóbbi Impulzus megjelenése óta megint számos sportrendezvényre került sor, melyek eredményeit az alábbiakban olvashatjátok."

Rövid hírek Házunk tájáról

Megújulás

KKB választás

Impresszum

U Make The Rules – We Make The Noise

2005. március 26-án került megrendezésre – immár negyedik alkalommal – Közép-Európa legnagyobb elektronikus zenei eseménye, a magyarországi Mayday. Mivel az Impulzusban még nem jelent meg cikk ilyen témában, egy kis történelmi bevezetéssel kezdeném.

Az 1991. decemberében a német DT64 rádióadó megmentésére rendezett jótékonysági rendezvénnyel kezdődött a Mayday történelme, mely mára alaposan kinőtte magát. Németország több városába is eljutott (Berlinbe, Kölnbe, Dortmundba és Frankfurtba), majd Lengyelországot és Oroszországot követően 2002-ben érkezett meg hazánkba. Napjainkra már Európa öt országában, sőt Mexikóban is szerveznek Mayday-t.

Az eddigi négy hazai alkalom időpontjai, és jelszavai:

2002. 05. 19. – Mayday comes to Budapest

2003. 03. 29. – Password: Europe

2004. 04. 03. – Future Downloaded

2005. 03. 26. – U Make The Rules – We Make The Noise

Az egyre népszerűbb rendezvény mindig különleges alkalom, nem csak a fellépők miatt, hanem azért is, mert minden évben valamilyen aktuális kultúrpolitikai üzenetet hordoz, és juttat el a helyszínekre.

Idén nyolcvan DJ és liveact jött a legnagyobb hazai technoeseményre. A legnagyobb nevek: a Mayday szülőatyja Westbam, Taucher, Marco Baily, Master Blaster, Tomcraft, Global Deejay, és a hazai élvonal képviselői.

A rendezvénynek ismét a Hungexpo F-F2 pavilonja adott otthont. A monumentális épület öt termében szólt a zene este hattól másnap reggel kilencig. Az elővételben vásárolt jegyek hat, míg a helyszínen váltottak hétezer forintba kerültek. Lehet, első hallásra kicsit soknak tűnik, de ez nem egyszerűen egy hétvégi buli. Ez egy évben csak egyszer van. Csak egy szó jut az eszembe: életérzés. Nem véletlenül látogatott el idén is több mint tízezer partyarc a rendezvényre.

Ahogy közeledtünk, a szokásos női hang, amely folyamatosan ismételte a beléptetésnél a ház szabályait, elegyedett a bentről kihallatszódó, brutálisan dübörgő basszussal. Felejthetetlen élmény. A kapuknál fémdetektor és hosszas várakozás, mert mindenkit alaposan átvizsgálnak, hozzáteszem, nagyon helyesen. Ahogy beléptünk, ismét hasonló díszlet fogadta a látogatókat, mint tavaly. Ez kicsit lelombozott, mert nemes egyszerűséggel a rózsaszínt mindenhol pirosra cserélték. A ruhatárra ismét nem lehet semmi panasz, megfelelő a mérete, és gyors a kiszolgálás. Egyből a Mayday-bolt felé vettük az irányt, és megvettük az elengedhetetlen "pass-tartót", és ki-ki a szükséges partykellékeit. Szétnéztünk a termekben, majd irány a "Main Hall". Az idei év különlegességét az adta, hogy elkészítették a rendezvény saját himnuszát, mely nem sokkal éjfél előtt hangzott el. A számot a Collins és Behnam páros készítette el. Nevük talán nem cseng túl ismerősen, de a kritikusok szerint elég tehetségesek.

Nem tehetem meg, hogy ne említsek meg egy "magánjellegű" dolgot: nem sokkal ez után a hideg kezdett el futkosni a hátamon, amikor bemondták, hogy a következő szám egyik legjobb barátom, Svenne emlékére szól! Köszönjük nektek, Mayday Team! Svenne: Rest In Peace!

Három óra után jött a Members of Mayday, és ezzel kezdődött meg az önfeledt tombolás. Minden kéz a magasban, "GuestBook"-osok a színpadon. A reggelig véget nem érő buli az egyik legjobb dolog, ami történhet azzal, aki szereti ezt a zenét!

A tökéletes fény- és hangtechnika mindig alapvető. Azon, hogy remeg a föld, már meg se lepődöm. A Mayday mindig támpontot ad az aktuális partykultúrához, kijelöli az irányt a következő évre, és bemutatja a szórakoztatóipar ezen ágában megjelent fejlesztéseket, újításokat.

Dézsi János