Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Pályázat

...a kollégium legjobb elrendezésű szobája...

Impresszum

McQpa

Minőség a kezdetektől

Rongyláb Party & Táncklub

Impresszum

50 éves a Villanykar

HK news

Az ösztöndíjosztás elveiről, beszámoló a szakirány-besorolásról, KBME és Kari Jutalom pályázatok, egységes BME rövidítés, és természetesen Veszely for president!

Nyomdatörténeti barangolások

Ma már többnyire csak a régi idők emlékét őrzik a betűszekrények a nyomdákban. Nem szabad viszont elfelejtenünk, hogy azok az apró kis ólomdarabok és a többi fa és fém nyomdai eszköz segített bennünket, hogy eljussunk oda, ahol ma tartunk.

Kék Osztriga

Simonyi Károly Szakkollégium

Szerkezetként egy olyan, a korábbi reszort működéséhez képest szorosabban csatolt struktúrát lehet vázolni, ahol a körvezetőkből alkotott testület munkáját, a közös stratégia kidolgozását egy menedzsment – "elnökség" – segíti, ám a döntések meghozatala és a szakmai tartalom biztosítása továbbra is a körök, körvezetők feladata.

Dibó Zoltán

III. műszaki informatikus

Az alábbiakban megpróbálom összefoglalni, miket tartok fontosnak a jövőre nézve, mi az, amire mindenképp áldozni kell.

HK:

A következő HK-ban az új tagok beilleszkedése egy fontos dolog, a nekik megfelelő területen biztosítani kell számukra a munkát, célzottan, személyre szabott feladatokat kell kiosztani. Figyelni kell a terheléselosztásra, mert könnyen eltolódik a szélsőségek felé a munkamegosztás, ebben mindenképpen segíteni szeretném a következő koordinátort.

Bár az előző HK-ban nem volt gond, a határidők betartására és betartatására sok energiát kell induláskor befektetni.

EHK:

Az EHK-ban a következő egy év folyamán nagyon sok minden fog változni. Talán a legmeghatározóbb az új felsőoktatási törvény kialakítása, életbe lépése lesz, hiszen a hallgatói jogok kérdése még nem teljeskörűen tisztázott, még nem látni pontosan az új szervezeti felépítésben a hallgatói képviselet súlyát. Támogatni kell a HÖOK-ot, hogy minél erősebb, egységesebb képet mutatva tudjon tárgyalni a hallgatói jogosítványokért.

Nem a közeljövő problémája, de követni kell a PPP konstrukciók kialakulását, ami röviden a magántőke bevonását jelenti a felsőoktatásba. Nem szabad engedni a kollégiumokkal kapcsolatban, nem szabad irreálisan nagy terheket vállalni a feltöltöttségek kapcsán, illetve egy ésszerű, elfogadható szinten kell tartani a kollégiumi díjakat.

Most kerülnek kialakításra az M.Sc. szakok koncepciói, itt is sok kérdés tisztázatlan, a kétlépcsős képzés még rengeteg gondot fog okozni a jövőben is.

Végül szeretném, ha több karközi rendezvénynek adhatna otthont a kollégium, ez mindenképpen jó lenne a kar hallgatóinak.

E-mail: dibozoli@sch.bme.hu