Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Nagyillés Katalin (Kata)

Miért érdemes egy állásbörzére ellátogatni?

Markert László András (Laccika)

Fragek elleni diéta

Cseslem Qndó nyilatkozata

A cikk születése

"Megittam a vodkát, kiírtam magamból egy tizedét annak, ami bennem van..."

Virgin Steele

"For best result play at maximum volume!"

Az elnyomott kistestvér

IAESTE Hungary

"Magyar Mérnökhallgatók Egyesülete"

Levél bácsikámnak az Ájtatos Manóhoz címzett fogadóból

A Ház új struktúrája

(az április 11-én elfogadott SzMSz szerint)

Felülről nézve:

A Ház legfőbb döntéshozó szerve a Kollégiumi Küldöttgyűlés (KGy). Itt döntenek a Ház SzMSz módosításairól, itt iktatják be a megválasztott Kollégiumi Bizottságot (KB), Jelölő Bizottságot (JB), a Kollégiumi Fegyelmi és Etikai Bizottságot (KFEB). A KGy év közben bizonyos jogokat és feladatköröket átruház a fenti bizottságokra.

A KB feladata a Ház működésének felügyelete, stratégiai jellegű, hosszú távú döntések meghozatala, valamint a pénzügyi erőforrások és jutalmazások nagy vonalakban történő meghatározása. A KB tagjai: elnök, gazdaságis, reszortos, kancellár, régiók és eseti bizottságok felelőse (REF).

Az elnök feladata a csapat vezetése, a kifelé történő kapcsolattartás, a KB üléseinek lebonyolítása, a KB tagjainak és tevékenységének figyelemmel kísérése.

A gazdaságis foglalkozik a Ház pénzügyeinek ellenőrzésével és irányításával. Részt vesz a Gazdasági Csoport ülésein, egyetértési joga van az ott hozott döntésekkel kapcsolatban.

A reszortos foglalkozik a reszortok és körök felügyeletével. A körök közös érdekképviseleti szerveket (reszortokat) hozhatnak létre, s ezeknek a reszortoknak a vezetői és a KB reszortosa alkotja a Reszortvezetők Tanácsát. Itt döntik el, hogy egyes körök és reszortok mennyi anyagi keretet kapnak, itt osztják szét a közösségi helyiségeket az igénylők között, a belépők és a közösségi pontok számainak meghatározása is itt történik. A reszortszinten nem rendezhető problémákat ezen a fórumon beszélik meg. A KB reszortosának egyetértési joga van minden döntéssel kapcsolatban.

A kancellár feladata a Kancellária megszervezése és felügyelete. Három fő csoport tartozik alá: Felvételi Bizottság, Schőrség, PR csoport.

A REF feladata a régiók üléseiről jött információk továbbítása a KB felé. A régiókat a KGy küldöttei alkotják. A 4 régió havi rendszerességgel összeül, véleményezi a KB munkáját, javaslatokat tesz stb. A régióvezetők a régióülések után összeülnek a REF-fel, és megbeszélik a hallottakat, amit a REF továbbít a KB tagjainak. Másrészt a REF feladata a különböző "projekt"-ek megszervezése, azaz a nagy pénzügyi beruházásokat igénylő feladatokra embert találni, és felügyelni az általa létrehozott eseti bizottságokat.

Alulról nézve:

A körök továbbra is hasonló módon szerveződnek. A körré válás feltétele, hogy írjanak SzMSz-t és pályázatot, amit a KB fogad el. A körök erőforrásért (pénz, terem) a Reszortvezetők Tanácsához pályáznak.

Nem feltétlenül szükséges minden csoportnak körré válnia, maradhat ún. öntevékeny csoport is, akik időközönként pályázhatnak klubszobára, anyagi támogatásra, a nagytermekre a Reszortvezetők Tanácsához. Előnye, hogy nem kell SzMSz-t, költségvetést írnia. Egy egyszeri rendezvény vagy körré válik, vagy, ha évfolyamrendezvény, a Szintközösségi Reszorthoz pályázhat erőforrásokért, csakúgy, mint a szintvacsorák, szintkirándulások, szintkarácsonyok, azaz a Qpa csapatok időnkénti magánrendezvényei.

A körök közös érdekképviseleti szervezetekbe, azaz reszortokba szerveződnek. A reszortok vezetői a Reszortvezetők Tanácsába tömörülnek. Itt osztják szét a KB-től kapott pénzt egymás között, itt döntenek a belépők és közösségi pontok elfogadásáról, itt oldják meg a reszortok, körök között felmerülő ellentéteket, foglalkoznak minden operatív, körökkel kapcsolatos feladat megoldásával.

A Gazdasági Csoport a Ház pénzügyi szervezeteinek vezetőit tömöríti magába, ők foglalkoznak a Kollégiumi Önkormányzat pénzügyeivel. Ülésein hangzanak el a rendezvények gazdaságisaink beszámolói is.

A Kancellária a mindennapi feladatok elvégzésére létrehozott állandó testület. Része a Felvételi Bizottság, ami a Ház felvételijét bonyolítja le, végzi a házmesteri feladatokat, elkészíti a belépőket stb. Hozzájuk tartozik a Schőrség, valamint a PR csoport is. Ez utóbbi feladata a jegyzőkönyvek készítése, Tisztelt Ház szerkesztése és kiadása, a Nőnap, a Mikulás lebonyolítása, a plakátolási szabályzat betartatása.

A körök és szintek küldöttei az eddigi formában megmaradnak, feladatkörük kibővül: max. 25 fős régiókba tömörülnek, ami annyit tesz, hogy havonta összeülnek az egyes régiók, és beszélgetnek a problémákról és a tervekről. A régiók megkapják a mostani KEB feladatkörét, azaz figyelniük kell a KB munkáját. A régiók beszélgetéseit a régióvezetők vezetik le, akik összegyűjtik az üléseken hallottakat, majd a többi régióvezetővel és az egyik KB-taggal (az ún. REF-fel) rendszeresen megbeszéléseket tartanak.