Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Impresszum

Sport-oldal

Powered by Schönherz DSK

Szellem-szerelem

"...foszlányokban lógó piros ruhában ült mozdulatlan a mélység felett."

Vihar és szikla

Pályázat

...a kollégium legjobb elrendezésű szobája...

KSZK rövidhírek

Bemutatkozik a Vackor Család

A mostani és a jövő félévre már vannak konkrétabb elképzeléseink. Az idei Qpán a színdarabok között néhány Monty Python jelenetet fogunk előadni, majd november végén, a Kultúr Reszort fesztiválján is szeretnénk egy vagy két előadással fellépni.

Impresszum

Ismét Szakest

Fizika tanszék nem vizsgázott, inkább a sörivásban tették próbára erejüket, egy sörpárbaj formájában.

Tudjátok meg

Vers

Local Heroes

Kalandozás egy kitalált világban – talán ezzel lehetne jellemezni a szerepjátszók tevékenységét. 1992 őszére tehető vissza a Local Heroes Szerepjátszó Kör megalakulása, amely tagjai rendszeresen űzik ezt a tevékenységet, sőt, a 9. emeleti klubszobában egy könyvtárat is létrehoztak.

A csoport vezetőjével (Novák Attila – Buddha) és könyvtárosával (Tichy-Rács Bence – Bence) az egyik délután beszélgettünk.

Hogyan született a könyvtárotok?

A régi tagok alapították meg bedobásos alapon a könyvtárat, illetve kértek a KKB-tól egy minimális összeget, amelyet általában meg is kaptak. Ezt a kb. 20.000 Ft-ot szabálykönyvekbe fektették és regényeket vettek, amelyek kézről-kézre jártak. Ekkoriban még nem volt külön könyvtáros, hanem a körvezető volt a felelős a kölcsönzésért. Amikor összegyűlt kb. két szatyornyi könyv, akkor kaptuk meg a klubszobát. Amikor másfél évvel ezelőtt átvettem a könyvtárat, akkor volt kb. másfél polcnyi könyvünk, plusz még egy fél polcnyi szabálykönyvünk. Most meg már nyolc polcot tesz ki a gyűjteményünk.

Nagyon sok elsős jött most ebben az évben, hogy kölcsönözni szeretnének, egyébként pedig 10–20 ember jár le hozzánk. A havi forgalmunk azonban nem olyan nagy. Most egyébként közel 350 könyvünk van, ennek az egynegyede science-fiction, háromnegyede pedig fantasy.

Mit kell tudni rólatok?

A szerepjátszó csoport régen alakult, tagjai főként külsősök voltak. Ez egyébként mind a mai napig jellemzi a csoportunkat. Annyit kell tudni a körről, hogy sosem volt egy szigorú értelemben vett kör, nagyon sok körtag nem is ismeri egymást. Inkább úgy jellemezném, mint szerepjátékosok szövetségét. Tudunk egymásról, fel tudjuk venni a kapcsolatot. Egyébként a Schönherzben harmincan-negyvenen játszhatnak. Habár a kollégiumban nem olyan sokan tudnak rólunk, a klubunk Pesten eléggé ismert. Évente szoktunk rendezni egy országos szintű szerepjátékos találkozót a Schönherzben, a Pajkos Pónit, amelyre közel százan szoktak eljönni. Idén április 27-én lesz. [az interjú április közepén készült – a szerk.]

Van egy klubszobátok is...

Volt egy féléves felújítási projektünk kb. 2 évvel ezelőtt, amikor felújítottuk a klubszobát. Akkoriban ide a szekrények, s utána gondolkodtunk azon, mit is lehetne itt csinálni. Azóta egyébként több körnek lett ez a szoba a klubszobája, pl. Táncklub, VJK, Kultúr Reszort, Local Heroes stb.

Hogyan kell szerepjátékot játszani?

Sokféleképpen lehet játszani. Általában három-négy fős csoportok állnak össze egy-egy partira. Ennek az időtartama pedig a csoporttól függ. Vannak azok, akik ún. életjátékot játszanak, azaz hosszú ideig – akár éveken át – játsszák ugyanazt a partit. Mások meg egy-egy estére ülnek össze. Kedvelt játékok egyébként: AD&D, Ars Magica, M.A.G.U.S, Earthdawn, Vampire, Shadowrun, Cyberpunk.

Bacsi, Barbi