Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

35. Magyar Filmszemle

Amelyik film üzleti szempontból indítja el és zárja le önmagát, azzal nem tudunk mit kezdeni. Nekünk az a dolgunk, hogy olyan filmeket találjunk, ahol művészi értékekről tudnánk beszélni.

Rejtvény – KAO lemezekért

McQpa

Minőség a kezdetektől

Nyári Tábor

A péntek estére tervezett programok (tábornyitó, KB-beszámoló, szintközösségi pályázatok elbírálása, tábortűz) elmaradtak, a vacsora pedig a tervezett nyolc óra helyett csak éjfél környékére lett kész.

KSzK

"Internet" vagy "internet?"

Valami történik

a poénokat nem lövöm le...

Árlista

Ne mondja rám senki, hogy nem vagyok elég okos...

E!

"a beygir gücü törökül hengerűrtartalom."

Fomalhaut

"...azok az álmok akár igazak is lehetnének."

Local Heroes

Kalandozás egy kitalált világban – talán ezzel lehetne jellemezni a szerepjátszók tevékenységét. 1992 őszére tehető vissza a Local Heroes Szerepjátszó Kör megalakulása, amely tagjai rendszeresen űzik ezt a tevékenységet, sőt, a 9. emeleti klubszobában egy könyvtárat is létrehoztak.

A csoport vezetőjével (Novák Attila – Buddha) és könyvtárosával (Tichy-Rács Bence – Bence) az egyik délután beszélgettünk.

Hogyan született a könyvtárotok?

A régi tagok alapították meg bedobásos alapon a könyvtárat, illetve kértek a KKB-tól egy minimális összeget, amelyet általában meg is kaptak. Ezt a kb. 20.000 Ft-ot szabálykönyvekbe fektették és regényeket vettek, amelyek kézről-kézre jártak. Ekkoriban még nem volt külön könyvtáros, hanem a körvezető volt a felelős a kölcsönzésért. Amikor összegyűlt kb. két szatyornyi könyv, akkor kaptuk meg a klubszobát. Amikor másfél évvel ezelőtt átvettem a könyvtárat, akkor volt kb. másfél polcnyi könyvünk, plusz még egy fél polcnyi szabálykönyvünk. Most meg már nyolc polcot tesz ki a gyűjteményünk.

Nagyon sok elsős jött most ebben az évben, hogy kölcsönözni szeretnének, egyébként pedig 10–20 ember jár le hozzánk. A havi forgalmunk azonban nem olyan nagy. Most egyébként közel 350 könyvünk van, ennek az egynegyede science-fiction, háromnegyede pedig fantasy.

Mit kell tudni rólatok?

A szerepjátszó csoport régen alakult, tagjai főként külsősök voltak. Ez egyébként mind a mai napig jellemzi a csoportunkat. Annyit kell tudni a körről, hogy sosem volt egy szigorú értelemben vett kör, nagyon sok körtag nem is ismeri egymást. Inkább úgy jellemezném, mint szerepjátékosok szövetségét. Tudunk egymásról, fel tudjuk venni a kapcsolatot. Egyébként a Schönherzben harmincan-negyvenen játszhatnak. Habár a kollégiumban nem olyan sokan tudnak rólunk, a klubunk Pesten eléggé ismert. Évente szoktunk rendezni egy országos szintű szerepjátékos találkozót a Schönherzben, a Pajkos Pónit, amelyre közel százan szoktak eljönni. Idén április 27-én lesz. [az interjú április közepén készült – a szerk.]

Van egy klubszobátok is...

Volt egy féléves felújítási projektünk kb. 2 évvel ezelőtt, amikor felújítottuk a klubszobát. Akkoriban ide a szekrények, s utána gondolkodtunk azon, mit is lehetne itt csinálni. Azóta egyébként több körnek lett ez a szoba a klubszobája, pl. Táncklub, VJK, Kultúr Reszort, Local Heroes stb.

Hogyan kell szerepjátékot játszani?

Sokféleképpen lehet játszani. Általában három-négy fős csoportok állnak össze egy-egy partira. Ennek az időtartama pedig a csoporttól függ. Vannak azok, akik ún. életjátékot játszanak, azaz hosszú ideig – akár éveken át – játsszák ugyanazt a partit. Mások meg egy-egy estére ülnek össze. Kedvelt játékok egyébként: AD&D, Ars Magica, M.A.G.U.S, Earthdawn, Vampire, Shadowrun, Cyberpunk.

Bacsi, Barbi