Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

Bocsánatkérés

Vers

EHK-tükör

"Valószínűleg most írom az utolsó EHK tükrömet."

A cikk születése

"Megittam a vodkát, kiírtam magamból egy tizedét annak, ami bennem van..."

A Dékán Úr köszöntője

Kéthetes nyári szakmai programok Európában – ingyen!

Mint kertben a virágok...

A lányban egy pillanatra meghűlt a vér, és dolgavégezetlenül elment, hogy egy másik sírt keressen. Hamarosan megtalálta.

Így mulat egy magyar egyetemista

Szakmai reszort

Szakest

"Összességében kellemes este volt..."

Néhány gondolat a modulrendszerről

Közös tárgyak

Nyelv (0,f):

Kell egy középfokú a diplomához, egy alapfokú pedig a szakirányválasztáshoz. Ha egyszer már felvetted, legközelebb csak eggyel nehezebbet vehetsz fel. Abszolút tanárfüggő, van szintfelmérő, itt dől el, kihez kerülsz. Ha van nyelvvizsgád, középfokú fölé már csak kredites, közismereti tárgy formájában képeznek (pl. műszaki nyelv, kommunikációs készségfejlesztés).

Közgazdaságtan 1 (2,v):

Szakirányválasztáshoz (és persze diplomához) kötelező két kredites tantárgy, olyan témából, amihez egy műszaki embernek nem sok köze van. A tantárgy legnagyobb haszna, hogy megtanít puskázni. Ha sikeres ZH-n esel túl, elmehetsz elővizsgázni, ahol a nagyobb tömeg miatt megnövekednek az esélyeid az átcsúszásra. Vizsga: elméleti totó és néhány alapfeladat; ha peched van, akkor nem a megoldókulcsot osztják ki vizsgasornak.

dr. Deli Zsuzsa (info):

Rendkívül kellemes látványt nyújtó fiatal előadó. Szereti, amit csinál, egyelőre. Típuspéldákat kérdez a ZH-ban, amiket nagyon szívesen, akár fogadóórájában is elmagyaráz. Ha csak ő felügyel ZH-n, vizsgán, lehet nála puskázni is.

dr. Bánóczi János (villany):

A "mesélős" Közgázt tartja, azaz nem csak képleteketek és grafikonokat rajzolgat a táblára, hanem megpróbálja a tárgy lényegét (azért műszakisok által is emészthető formában) elmondani, szerintem egészen jól. Ha ismer (be kell járni előadásra), ZH alatt segít. Kedves ember, szívesen magyaráz.

dr. Vígh László (villany):

Elég jók az előadásai, bár az anyaga miatt sokan csak pofavizitre járnak be hozzá. A ZH előtti órán mindig elmondja a ZH anyagát, régi feladatsorokat oszt ki, illetve a ZH-hoz hasonló feladatokat mutat be, melyeket meg is old (ezek a feladatok egyébként is meglehetősen sablonosak). Erre kifejezetten érdemes bemenni. Szünetekben a kérdésekre szívesen válaszol. ZH-n kicsit pattog, ha nagy a zaj, de nem nagyon törődik a puskázással, viszont vizsgán elég kemény szokott lenni. Hajlamos csak a számértékek alapján ellenőrizni a feladat helyességét, ezért ha valamit csak elszámoltál, akkor nyugodtan menj reklamálni.

dr. Romvári Edit (angol):

Angol közgázt tanít elvileg, de főleg magyarul. Próbál az elmélettől egy kicsit elrugaszkodni, inkább gyakorlatias példákat mutat, persze amerikai módszer szerint. A könyv szép színes, monitor alá pont jó, de tanulni nem nagyon érdemes belőle: első fejezetet elolvastam, másodiknál csak a vastag betűt, harmadiknál csak az összefoglalót, negyediknél az összefoglaló vastagbetűs részét. Hmm...

Közismereti tárgyak (2,f/v):

Első két félévben a közgázokat érdemes letudni, hiszen ekkor ezek még az órarendhez igazodnak. Később is kell közismeretit hallgatni, de akkor sok közül választhatsz. Egyet-kettőt érdemes felvenni, vannak köztük nagyon jók is (és persze kevésbé jók), kredit ingyen vagy sok munkával. Heti két órában beszélnek valamiről, ha szerencséd van, még érdekel is a téma és akkor magadtól is bejársz. Amúgy van tudománytörténet, filozófia, arab világ, szaknyelv. Új dolgokat tanulsz, ami egyszer még talán hasznos lehet. Meg kell kérdezni felsőbbéveseket, mert van érdekes, unalmas, hasznos, nehéz, rossz, nevetséges stb.

Testnevelés (0,a):

Van. És négy félév kötelező. Sokféle sport közül lehet választani, és a követelmények is változatosak. Azt, hogy mit is szeretnél csinálni, beiratkozáskor el kell döntened. Elég szigorúan kezelik az óralátogatás kérdését, három-négy hiányzásnál több nem lehet egy félévben (ugye max. 30%). Érdemes minél előbb megcsinálni mind a 4 félévet, mert kell az államvizsgához, és az ember úgyis csak egyre lustább lesz.