Impulzus

 
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Hallgatói Képviseletének lapja
Random cikkajánló

KTH, avagy központosítás ezerrel

Külön ablak lesz pl. az indexleadásra. De tegyük fel, hogy összesen öt ablak tud majd ilyenkor foglalkozni az év eleji tennivalókkal. Vagyis egy perc/hallgató. De mint tudjuk, az emberek nem matematikai modellek alapján működnek, s semmi jogunk nincs feltételezni, hogy valóban egyenletesen érkeznek majd.

Filmszemle

Olvasd el!

Idén is lesz Fesztivál7

@-O.K.

Csak lányoknak!

Tichy-Rács Bence, III. Vill.

Hallgatói Képviselet 1999/2000

Ismét Szakest

Fizika tanszék nem vizsgázott, inkább a sörivásban tették próbára erejüket, egy sörpárbaj formájában.

Aerobik Klárival

Fantasztikus mozgása van, hozzá a sármja, és persze a brazilos kinézet. Nagyon klappol.

Regatta Objektív

2001. szeptember 22-én, szombaton a Műegyetem rakparton immár negyedik alkalommal került megrendezésre a Vodafone Duna-parti Egyetemek Regattája sportfesztivál.

A látványos evezősverseny a Duna Műegyetem, illetve Közgáz előtti szakaszán zajlott, a Szabadság híd és a Petőfi-híd között. Kormányos nyolcas egységekkel a Műegyetem, a Közgáz, az ELTE és a SE csapatai indultak. Az előfutam során evezős négyes egységekkel a SZIF, a SZIE és a PPKE indult. Emellett egy veterán futam is lebonyolításra került.

A regattát megtisztelte jelenlétével a Haller Ákos-Pető Tibor világbajnok evezős páros is. A verseny hallatlanul izgalmas volt, amit az is fokozott, hogy Haller Ákos, evezős világbajnokunk beült a Semmelweis Egyetem hajójába. A rendezvénynek a kellemesen napos, meleg idő is kedvezett, így a mintegy 5000 fő buzdítása közepette zajlott a rendkívül izgalmas verseny, melyen az eddigi "hagyományokat" követve ismét a Műegyetem csapata nyerte el a Vodafone által kiírt kupát. Második helyen – alig lemaradva – a Semmelweis Egyetem evezős nyolcasa ért célba, harmadik a Közgáz, negyedik az ELTE csapata lett. Idén először mérték a csapatok maximális sebességét is, ebben a "versenyszámban" is a Műegyetem diadalmaskodott 26,9 km/óra-s eredménnyel.

Szóba került, hogy a Regattát már jövőre nemzetközivé lehetne tenni, és a szervezés már most megkezdődött annak érdekében, hogy 2002-ben többek között az angliai Oxford-Cambridge evezős párharc legjobbjai a magyar egyetemek, főiskolák evezőseivel is összemérjék erejüket.

A szárazföldi programokon sem unatkoztak a résztvevők, hisz több versenyszámban mérhették össze tudásukat (streetball, labdarúgás műfüves pályán, darts, csocsó). A versenyszámokon elért eredmények összesítése után az idén először átadott Duna-parti Egyetem Bajnoksága a Vodafone kupáért vándordíjat a Dunaújvárosi Főiskola lelkes csapata vihette haza.

További vetélkedők is színesítették a programot. A hetes rúgó verseny során a vállalkozó szellemű próbálkozók dolgát az olimpiai válogatott kapusai nehezítették meg. Volt dekázó-, hárompontosdobó-verseny, de lehetett célba lőni, falra mászni, rodeózni is. A délelőtt folyamán kellemes hangulatban és intenzív testmozgással zajlott le Schobert Norbi egyórás fitnesz-programja, ahol Norbi minden tőle telhetőt megtett a másnapi izomláz érdekében.

Délután egy házibajnokság keretében megmérkőzött egymással a BME Diákközpont, a HÖOK, továbbá a FIDESZ parlamenti képviselőinek csapata, amelyet Áder János parlamenti házelnök úr is erősített.

Este DJ Dominique jóvoltából egy fergeteges buli, utcabál zárta az egész napos fesztivált.

A programok mindegyike a sportok, a testmozgás érdekeit szolgálta, és a szervezők remélik, hogy segítették az egészséges életmód népszerűsítését. A rendezvény megtekintése, valamint a szárazföldi programokon való részvétel mindenki számára ingyenes volt.

Tóth Sándor
főszervező